Design skandynawski? Zobacz Muuto.

Kategoria: Design, Dodano: 2011-04-04 12:01   Bookmark and Share

Jaki jest design skandynawski? Nowoczesny, minimalistyczny, funkcjonalny? Odpowiadając sobie na to pytanie warto zwrócić uwagę na produkty firmy Muuto, która jako jedna z nielicznych stara się tak jaskrawo wyrażać naturę naszych północnych sąsiadów. Jak? Poprzez współpracę z najlepszymi projektantami ze Skandynawii.

Firma młoda ale już o międzynarodowej sławie postawiła sobie za cel przywrócić pozycję wzornictwa krajów nordyckich do światowej czołówki designu. Założyciele marki wierzą, że drogą do sukcesu jest silna wiara w najlepszych młodych projektantów – to przecież oni wspólnie mogą najlepiej wyrazić skandynawski styl.

Od samego początku, dwóch założycieli Muuto - Peter Bonnen i Kristian Byrge ambitnie pracowali aby ich produkty znalazły się w wiodących sklepach wnętrzarskich największych miast świata. Dziś, zaledwie cztery lata po założeniu firmy, kolekcje mebli, oświetlenia i akcesoriów Muuto są sprzedawane w ponad 600 sklepach na sześciu kontynentach.

Muuto oddając swoje produkty w ręce designerów ze Szwecji, Norwegii, Finlandii i Danii, dając im swobodę wyrażania swojej osobistej filozofii projektowania – najlepiej pomoże w odpowiedzi na postawione pytanie. Jaki jest design skandynawski? Zobacz produkty Muuto.


design duński, design skandynawski, Muuto,
design duński, design skandynawski, Muuto,
Regały OTO 100 w różnych kolorach i zestawach.
Waza Crushed Bowls.
Zestaw Flow Milk.
Żółta waza Closely Separated.
Lampa Fluid.
Garnek Hang Around.
Lampion Match.
Lampa MHY.
Świecznik Raw Candelabra.
Krzesło RAW.
Reflect.
Sofa Rest.
Zestaw szklanek Same Same.
Regał Stacked - najbardziej znany produkt Muuto.
Lampa Studio.
Podstawka na jajka Surface.
design duński, design skandynawski, Muuto,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry