Wytwórnia projektów zaprasza do eko działań!

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2011-02-28 10:39   Bookmark and Share

Już za kilka miesięcy w Toruniu powstanie unikalna kawiarnia o profilu ekologiczno-kulturalnym – CAFE DRAŻE. Miejsce będzie jednocześnie concept storem oraz studiem graficznym "Wytwórnia Projektów", które tego roku wypuściło na rynek kalendarz Co Eko Niesie.

Założeniem jest powołanie nowoczesnego miejsca, łączącego różnorodne doświadczenia i zjawiska (sztuka, design, literatura, kuchnia, kultura), stworzonego nie tylko w celu sprzedaży ekologicznych przysmaków, kawy i herbaty Fair Trade, ale i kreowania twórczego spędzania wolnego czasu w gronie przyjaciół i rodziny. Kawiarnia będzie miejscem projektów artystycznych, inicjatyw ekologicznych oraz działań promujących ideę zrównoważonego rozwoju, ekodesignu.

W związku z całym zamieszaniem, organizatorzy zapraszają na dwie akcje - Poszukiwana/Poszukiwany oraz Rupiecobranie.

Akcja Poszukiwana/Poszukiwany skierowana jest do młodych projektantów zafascynowanych ekodesignem i twórczym recyklingiem. W związku z otwarciem kawiarni, założyciele chcą nawiązać długofalową współpracę z projektantami tworzącymi w nurcie ekodesignu, bądź zbliżonym, dla których w projekcie istotny jest nie tylko materiał, ale także idea. Do tej pory udało się już nawiązać współpracę z kilkoma studiami projektowymi/kolektywami projektantów. Ich liczba wzrasta z dnia na dzień. Jeśli chcecie do nich dołączyć bądź po prostu wesprzeć inicjatywę piszcie na adres info@cafedraze.pl

Rupieciobranie!...czyli zbieramy stare graty. W związku z planowanym otwarciem kawiarni organizowane jest wielkie rupieciobranie, któremu przewodzi hasło 3R (Reduce, Reuse, Recycle). Jeśli masz w piwnicy niepotrzebne stare meble, gadżety PRLu, stare sprzęty AGD, bębny z niedziałających pralek, płyty, kasety, książki, czasopisma o dizajnie, ekologii, archiwalne numery ciekawych gazet, czy też inne przedmioty mogące stanowić wyposażenie kawiarni o ekologicznym profilu - oddaj je założycielom, a oni stworzą z nich coś zupełnie nowego!

Zapraszamy! Palapa wspiera działania Wytwórni Projektów. Będziemy was informować o toruńskim ataku wiosny!


Wytwórnia Projektów, Cafe Draże,
Wytwórnia Projektów, Cafe Draże,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry