Młoda architektura, grafika i wzornictwo.

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2011-02-14 14:10   Bookmark and Share

Miesięcznik "Architektura-Murator" i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zapraszają na czwarte spotkanie w cyklu "Nowe Piętro 2010/2011". To comiesięczne prezentacje młodych architektów, dizajnerów i grafików z różnych środowisk. Dla twórców to okazja, by przedstawić swoje prace i plany, dla publiczności – szansa na spojrzenie w przyszłość, w której dzisiejsze projekty wywierać będą realny wpływ na rzeczywistość.

Gośćmi najbliższego wieczoru będą: pracownia Kabarowski Misiura Architekci, grupa Knockoutdesign oraz graficy ze studia Noviki.net.


ARCHITEKTURA

Anna Misiura i Łukasz Kabarowski tworzą duet projektowy od 2005 roku, początkowo w ramach pracowni Amoeba, a od 2009 roku jako wrocławskie studio Kabarowski Misiura Architekci. Są m.in. zwycięzcami w konkursie na projekt koncepcyjny kładki przy stadionie EURO 2012 we Wrocławiu (2009), laureatami konkursu KNAUF „Architekci bez granic” (2009), otrzymali wyróżnienie w międzynarodowym konkursie 20+10+X Architecture Awards (2009) oraz wyróźnienie w konkursie KontenerArt (2010). Wkrótce zostaną ukończone trzy domy jednorodzinne ich autorstwa.
DESIGN

Studio Knockoutdesign jest prowadzone przez Magdę Juszczak, Dorotę Kabała, Martę Florkowską-Dwojak i Mayę Ober. Studio zajmuje się projektowaniem multidyscyplinarnym, w tym wzornictwem, projektowaniem wystaw, małej architektury oraz systemów identyfikacji i informacji wizualnej. Knockoutdesign ma siedziby w Warszawie, Tel Awiwie i Wrocławiu. Studio zaprojektowało razem z Marianem Misiakiem Ścieżkę Ryszarda Kapuścińskiego na Polu Mokotowskim w Warszawie oraz zwycięski projekt Northern Gate z zespołem “But, Yam” podczas Biennale of Landscape Architecture w Bat Yam w Izraelu. Projekt Knockoutdesign “Półka do czytania” dla VOX zajał drugie miejsce w konkursie “2in1” w 2008 roku.
GRAFIKA

Studio Noviki.net założone zostało w 2006 roku w Warszawie przez Katarzynę Nestorowicz i Marcina Nowickiego. Projektanci są absolwentami warszawskiej ASP. Zajmują się różnymi dziedzinami komunikacji wizualnej, od grafiki wydawniczej, poprzez edycje i montaż materiałów wideo, po projektowanie i programowanie serwisów internetowych i aplikacji multimedialnych. Są twórcami identyfikacji graficznej wydarzeń Galerii Kolonie, autorami oprawy graficznej publikacji m.in.Wojciecha Gilewicza, Grupy Sędzia Główny, Simone Ruess i Matthiasa Reinholda. Studio specjalizuje się w projektach dla instytucji kultury i współpracy z artystami.


Spotkanie czwarte: 16 lutego (środa), godz. 18.00


Muzuem Sztuki Nowoczesnej, Knockoutdesign,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry