Marmorin stawia na polskich projektantów.

Kategoria: Wnętrza, Dodano: 2011-01-13 11:42   Bookmark and Share

Oryginalna wyspa kuchenna to pierwszy projekt zrealizowany we współpracy z Marmorinem w ramach Creative Group Industrial & Interior Design. Organizacja zrzesza designerów tworzących wyjątkowe przedmioty codziennego użytku.

Wyprowadzając się z domu zabierz za sobą... jedną walizkę. To nie scenariusz filmowego romansu, ale pomysł na wnętrze kuchenne pokazowego domu Villa Natura. W ascetycznej kuchni, zaaranżowanej na kształt otwartej walizki, króluje niepowtarzalna i ultranowoczesna wyspa, utrzymana w klasycznych kolorach czerni i jasnej szarości. Niecodzienny mebel, zaprojektowany przez Ewę Minge dla Marmorinu, od progu przykuwa wzrok. Imponujący jest zarówno sam pomysł, jak i wykonanie, którym zajęli się eksperci z zakładów producenta, wyspecjalizowanego w wytwarzaniu zlewów i umywalek.

Zaprojektowana na bazie sześciu modułów, wyspa daje przyszłym użytkownikom możliwość dodawania, bądź odejmowania płaskich elementów blatu, dzięki czemu bryła zmieni swoje gabaryty, dostosowując je do konkretnego wnętrza. Dzięki odpowiedniemu doborowi materiałów, wykończony na „wysoki połysk” mebel nie jest jedynie designerską ozdobą kuchni. Bez obaw o trwałość jego urody można wykonywać na nim wszelkie kuchenne czynności i przygotowywać ulubione posiłki.

To druga tak nietypowa produkcja w historii Marmorinu. Wcześniej firma podjęła się realizacji designerskiego baru – przygotowanego przez wieloletniego współpracownika firmy Piotra Wełniaka – na potrzeby jednego z londyńskich lokali. Futurystyczna wyspa to dopiero początek współpracy. Teraz, Creative Group i współpracujący z nią architekci zajmą się przygotowaniem pełnej kolekcji dla Marmorinu.

Podwaliny pod powstanie Creative Group Industrial & Interior Design zostały położone dwa lata temu. W jej skład weszli czołowi architekci, graficy i designerzy oraz firmy ukierunkowane na nowe, kreatywne wzornictwo przemysłowe. Celem grupy jest wprowadzenie polskiego designu na rynki zagraniczne. Podpisanie umowy z Marmorinem wzbogaci asortyment produktów sygnowanych „Eva Minge Home”, w skład których wchodzą: podłogi, tekstylia domowe oraz farby ścienne.

Autor: Marmorin.

Artykuł sponsorowany przez Marmorin.


Marmorin,
Marmorin,
Marmorin,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry