Design wychodzi na ulicę!

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2011-01-12 20:05   Bookmark and Share

W lutym, na Śląsku rządzić będzie dobre wzornictwo. Organizatorzy projektu Design Silesia chcą wyzwolić kreatywność i pozytywną energię mieszkańców Śląska! Przestrzeń publiczna nie musi być szara i nudna. Chcą pokazać całej Polsce, jak zmienić jej oblicze. Młodzi projektanci, pracując w grupach z uczestnikami warsztatów, „zaatakują” przestrzeń miejską Katowic. Materiały i narzędzia warsztatowe zapewnione.

Organizatorzy czekają na poszukiwaczy mocnych designerskich wrażeń, którzy nie boją się pracy z młotkiem w ręku. Udział w warsztatach bezpłatny.

Wyślij swoje portfolio (format PDF z trzema zdjęciami prac projektowych) na adres mail ulworkshop@gmail.com

Termin zgłoszeń 25.01.2011.

UL WORK/SHOP to już druga odsłona warsztatów projektowych w Rondzie Sztuki w Katowicach. Pierwsza edycja, poświęcona twórczemu przetwarzaniu odpadów wzbudziła powszechne zainteresowanie. Młodzi projektanci i pasjonaci designu pracowali przez dwa dni, starając się wykrzesać drugie życie z niepotrzebnych przedmiotów. Powstało wiele nowatorskich, nietuzinkowych obiektów, które rozpoczęły dyskusję na temat recyklingu. Poprzez organizację tego typu wydarzeń, łatwiej rozmawiać o designie i jego roli w tworzeniu przyjaznej przestrzeni.

Warsztaty, które odbędą się po raz kolejny poprowadzą Beza Projekt, Parastudio, Kompott oraz Designlab. Cztery grupy pod przewodnictwem projektantów będą pracować w przestrzeni miejskiej Katowic.

Warsztaty są organizowane w ramach projektu Design Silesia, w którym partnerami są Urząd Marszałkowski w Katowicach, ASP w Katowicach oraz Zamek Cieszyn. Wydarzenie wspiera także biuro Europejskiej Stolicy Kultury dla Katowic w 2016 roku.Wśród prowadzących warsztaty między innymi: warszawskie studio Kompott.
Beza Projekt.
Designlab.

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry