Kosmiczne urodziny w Cieszynie.

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2011-01-13 19:33   Bookmark and Share

Jest takie miejsce na mapie Polski, gdzie znajdziesz najstarsze zabytki i najnowszy dizajn. W niewielkim, podzielonym granicą Cieszynie, od 2005 roku działa Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości. To, zdaniem projektantów i dziennikarzy, „najlepsze miejsce na oglądanie designu w Polsce”. Szerokie pole aktywności, przyciąga wielu gości, którzy o każdej porze roku znajdą tu coś ciekawego.

Zabytkowy Zamek pomaga zmieniać rzeczywistość i budować przyszłość firm oraz projektantów, oferuje dostęp do najnowszej wiedzy, dobrych praktyk, służy doświadczeniem, doradztwem i kontaktami. Pracownicy Zamku przekonują całą Polskę do stosowania metod design thinking w projektowaniu usług publicznych. Promują dobre wzornictwo poprzez międzynarodowe warsztaty i wystawy.

Do tradycji imprez związanych z designem w Polsce weszły również obchody urodzin Zamku. 10 lat temu wzornictwo na Śląsku, a może i w całej Polsce, było pomysłem jak z kosmosu. Kilka zaledwie lat działalności cieszyńskiej instytucji pokazuje, jak w różnych i wciąż nowych dziedzinach warto współpracować z projektantami. Szóste urodziny Zamku to najlepsza okazja, by zobaczyć, jak zmienia się polski design i jego różne konstelacje.

Zapraszamy więc do Cieszyna na urodzinowe wystawy. Tym razem impreza w kosmicznej atmosferze, bo jak podkreślają organizatorzy, design jest jak gwiezdny pył. Jest wszędzie, ale mało kto go dostrzega.

Zapraszamy do obejrzenia wystaw:
* „Najlepsze Projekty Dyplomowe”, do 31 marca / sala wystawowa Oranżerii
* „Gwiezdny pył”, do 4 marca / Zamek
* „The Spirit of Poland”, do 4 marca 2011/ Basteja
* „Pokazać. Wyjaśnić. Prowadzić”. Prace studentów Rhode Island School of Design, do 6 lutego/ sala wystawowa Zamku
* „Faces of Polish Design”, do 14 lutego 2011/ sala koncertowa Zamku
* „Zapomniane spotkanie polskiej awangardy”, do 20 lutego/ Książnica Cieszyńska
* „Uwolnij fantazje z Aarnio z Zamku!”, do 20 lutego/ mała sala w Oranżerii

Dodatkowe atrakcje:
* Strefa ALIENacji
* Gwiezdny pył
* Lunety nie z tej planety!
* Astroparty
* Droga mleczna

Szczegółowy program na stronach Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie.Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry