Najlepsze projekty 2010.

Kategoria: Design, Dodano: 2010-12-21 12:02   Bookmark and Share

Nowe strategie marketingowe wielu marek nawiązują do koncepcji zrównoważonego rozwoju czyli takiego, który zaspokaja potrzeby obecne, a nie zagraża możliwościom zaspokojenia potrzeb przyszłych pokoleń. Choć głównym źródłem tej ideologii jest ekonomia to jednak postępowanie w jej duch dotyczy szeroko pojętych zachować ekologicznych.

Nie wnikając w prawdziwe powody stosowania zasad zrównoważonego rozwoju przez międzynarodowe korporacje, warto wspierać ich nowe ekologiczne strategie. Jedną z bardziej znanych jest współpraca Coca – Coli z amerykańskim producentem wyposażenia wnętrz, firmą Emeco. Ze 111 plastikowych butelek napoju Coca – Cola stworzono krzesło wzorowane legendarnym produktem Emeco – Navy Chair, zaprojektowanym dla amerykańskiej marynarki wojennej w 1944 roku.

Dzisiaj prezentujemy inny, równie ciekawy tegoroczny projekt, który połączył designera Yvesa Behara z marką PUMA. Niemiecki producent, stawiając na ekologię, wprowadził nowe opakowania na buty w ramach strategii PUMAVision, opierającej się na czterech zasadach - uczciwie, szczerze, pozytywnie i kreatywnie.

Prace nad projektem trwały ponad 21 miesięcy. Stworzono opakowanie „Clever Little Bag”, w produkcji którego zużyte jest 70 procent mniej papieru oraz powstaje 60 procent mniej odpadów niż w procesie produkcji klasycznego kartonu. Opakowanie plastikowe pochodzi z materiałów z recyklingu. Doprowadzono również do obniżenia zużycia wody i energii w trakcie produkcji oraz zoptymalizowano sposób dystrybucji.

Na stronach firmy Puma, można zobaczyć, jak niezwykle kreatywnie klienci wykorzystują „Clever Little Bag”., Coca-Cola, Puma,
, Coca-Cola, Puma,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry