Czarodziejska Projekt.

Kategoria: Ludzie, Dodano: 2010-11-19 10:58   Bookmark and Share

On jest polskim projektantem. Ona niemiecką rzeźbiarką urodzoną w Berlinie. Wspólnie w Krakowie przy ulicy Czarodziejskiej stworzyli własne multidyscyplinarne studio, gdzie powstają ich oryginalne pomysły, projekty, wystawy. Pod jednym dachem w polsko niemieckiej mieszance kulturowej spotkał się design i sztuka.

Ona nazywa się Lena Hensel. Po studiach w Norymberdze zdecydowała się na stypendium w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Właśnie tutaj znalazła wyjątkową możliwość pracy z żeliwem, zorganizowała polsko-niemieckie sympozjum rzeźbiarskie oraz brała udział w innych projektach, które przekonały ją do pracy w naszym kraju. Poza Niemcami, ma za sobą również kilka wystaw w Polsce, między innymi w Zielonej Górze, Tarnowie, Poznaniu oraz "Materia in somnis" w Krakowie. Lena pracuje łącząc materiały delikatne z szorstkimi, miękkie z twardymi, a jej obiekty i rysunki tworzą instalacje, wykraczające poza klasyczne ramy rzeźby czy grafiki. Lena Hensel jest Stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obecnie w Krakowie trwa wystawa jej prac – Out of Space.

On nazywa się Grzegorz Cholewiak i współtworzy Dot Studio - pracownię projektową skupiającą swoją uwagę na sztuce użytkowej o profilu wzornictwo i komunikacja wizualna. Dot Studio wykorzystuje doświadczenie i wiedzę przy projektowaniu wzorniczym, znajdując balans pomiędzy ludzką potrzebą, otaczającą kulturą i dostępną technologią. Pracownia była kilkukrotnie nagradzane w konkursach, a jej produkty wystawiane na targach i wystawach w Europie. Stolik ufo otrzymał właśnie tytuł "Produkt z plusem" przyznawany przez kwartalnik 2+3D.

Przepiękne wnętrze studia Leny i Grzegorza przepełniła kreatywność. Dlatego wspólne prace i projekty przeniosły się również na strony internetowe. Stworzyli Czarodziejska projekt, blog artystyczno-projektowy dla każdego władającego językiem niemieckim i polskim. Świetne! Zapraszamy!


Studio przy ulicy Czarodziejskiej w Krakowie.
Lena Hensel, StudioDot, Czarodziejska Projekt,
Kvadratt StudiaDot pozwala modyfikować przestrzeń w dowolny sposób, budując tym samym meble w danym momencie pożądane. Zawiera w sobie ekologiczne przesłanie.  Całkowicie wytworzony z makulatury tektury falistej, a kiedy przestanie być użyteczny w 100% przetwarzalny.
Lena Hensel, StudioDot, Czarodziejska Projekt,
Lena Hensel, StudioDot, Czarodziejska Projekt,
Stolik dla dzieci UFO to
Puff dla dzieci.
Lena Hensel, StudioDot, Czarodziejska Projekt,
Lena Hensel, StudioDot, Czarodziejska Projekt,
Lena Hensel, StudioDot, Czarodziejska Projekt,
Lena pracuje łącząc materiały delikatne z szorstkimi, miękkie z twardymi, a jej obiekty i rysunki tworzą instalacje, wykraczające poza klasyczne ramy rzeźby czy grafiki.
Wystawę Leny Hensel można oglądać jeszcze do końca listopada w przestrzeni Prodesigne przy ulicy Podgórskiej w Krakowie.
Lena Hensel, StudioDot, Czarodziejska Projekt,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry