Klubokawiarnia Owoce i Warzywa zaprasza.

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2010-11-16 10:20   Bookmark and Share

Łódź atakuje ponownie. Po niedawno zakończonym festiwalu designu pojawiają się kolejne ciekawe i rozwijające polskie wzornictwo przedsięwzięcia. Dzisiaj o pierwszym z nich.

Klubokawiarnia Owoce i Warzywa w Łodzi zaprasza na multidyscyplinarny cykl wydarzeń, których wspólnym mianownikiem będzie liternictwo.

Prologiem całej serii będzie wystawa „ożywionych” neonów autorstwa Marysi Rybickiej. Artystka, zafascynowana najnowszą historią Łodzi oraz estetyką lat 60-80 postanowiła zarejestrować pozostałe w Łodzi dawne neony reklamowe i przy pomocy komputera przywrócić im blask.

Dzień później spotkanie z Ryszardem Macharowskim – legendą grafiki reklamowej w Łodzi, autorem projektów typograficznych i graficznych dla niezliczonej liczby neonów i murali reklamowych, które potem w większości sam realizował od 1962 do 1993 roku.

24 listopada o g. 18 goście Owoców i Warzyw będą mogli zobaczyć niezwykły film „Helvetica”. Historia jednego z najpopularniejszych krojów pisma na świecie połączona z rozważaniami na pograniczu reklamy, typografii, psychologii i komunikacji.

Cykl zakończy otwarty wykład autorytetu w dziedzinie praktyki i teorii typografii – dr Krzysztofa Tyczkowskiego z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi
(15 grudnia 2010, g. 18).

Owoce i Warzywa klubokawiarnia | Łódź | Traugutta 9 17.11.2010 – Marysia Rybicka – wernisaż g. 19 18.11.2010 – Ryszard Macharowski – spotkanie g. 18 24.11.2010 – Helvetica – projekcja g. 18 15.12.2010 – Krzysztof Tyczkowski – wykład g. 18

Klubokawiarnia Owoce i Warzywa to 70 metrów kwadratowych dążących do nieskończoności. W kameralnym wnętrzu odbywały się już imprezy dj-skie, wystawy, dyskusje, projekcje. Jeśli kogoś nie przeraża jasne wnętrze, bezpośredniość obsługi i ścisk w weekendowe wieczory znajdzie tu swoje miejsce.

Od marca przy Traugutta 9 w Łodzi odbyło się kilkadziesiąt wydarzeń w tym wyjątkowe koncerty gdzie niezależni wykonawcy grają otoczeni publicznością, projekcje filmów: m.in. Felliniego i polskiego OFFu, debaty o tematyce lokalnej i społecznej, spotkania z architektami i literatami, showroomy projektantów mody. W OiW grali już m.in. The Burning Hell - kanadyjski zespoł z kultowej wytwórni Rough Trade i wielu innych niszowych artystów z Kanady, Niemiec i Polski. O książkach opowiadał Jacek Dehnel, a o projektach budynków m.in.
Mirosław Nizio. Dzięki otwartości i bezpretensjonalnej atmosferze klubu spotkamy tu zarówno znanych projektantów mody, czołowych muzyków sceny alternatywnej, awangardowych artystów, dziennikarzy, niebieskie ptaki jak i sympatycznych, dowcipnych, choć czasami zbyt nachalnych lokalnych żulików szukających dziewczyny lub publiki dla swoich występów artystycznych.

Owoce i Warzywa to nie tylko klub i prywatny dom kultury. To także atrakcyjny kram. Pod barem szukajcie m.in. designerskich gadżetów, klasyki filmowej od dystrybutora Mayfly czy zawsze świeżego magazynu TAKE ME. Jeśli wpadnie wam w oko jakiś element wystroju np. lampa lub fotel, nie krępujcie się spytać obsługi o możliwość kupna.

Zapraszamy!!! Chcemy więcej takich miejsc!!!1
1
1
1
1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry