Prestige – awangarda wbrew regułom.

Kategoria: Wnętrza, Dodano: 2010-10-29 11:10   Bookmark and Share

Najnowsza kolekcja Marmorinu w rolach głównych obsadza prozaiczne z pozoru przedmioty, doskonale łączące niecodzienną formę z codzienną funkcjonalnością.

Kolekcja Prestige to awangardowy duet, w którym obok siebie występują: koronkowo – ażurowa umywalka i harmonijny, niczym symbole Yin i Yan, zlewozmywak. Oba produkty dedykowane są osobom kochającym odważne, śmiałe wzornictwo i niestandardowe kształty przedmiotów codziennego użytku.

Zlew Silvanus - zaskakuje fantazyjną i niecodzienną dla rozwiązań kuchennych formą, pełną lekkości i kapryśnej swobody. Przyzwyczajonych do klasycznych form zlewów - zbudowanych na bazie kwadratu, koła, bądź prostej misy - przewrotnie wytrąca z równowagi, odbierając przekonanie, że w „designie gastronomicznym” pokazano już wszystko. Skąd pomysł na takie szaleństwo? Wiele wyjaśnić może inspiracja, a raczej ...znudzenie klasycznymi i powtarzalnymi kształtami zlewozmywaków. Za punkt wyjścia dla bryły posłużyło przekrojone na pół jajko. Wariacje na temat kształtu zaowocowały intrygującą, a jednocześnie niezwykle funkcjonalną formą.

Stojącą wolno umywalkę Sironę wyróżnia z kolei niesłychana lekkość ażurowej formy, zainspirowana łagodnym nakładaniem się fal na powierzchni jeziora Como. Pragnienie zatrzymania owej kwintesencji harmonii i utrwalenia jej w bryle przedmiotu, który na co dzień towarzyszyć będzie człowiekowi podczas rytuałów kąpielowych, zaowocowało stworzeniem tej ciekawej formy.

Kolekcja dedykowana jest osobom poszukującym rozwiązań równie eksluzywnych, jak wyrafinowanych. To również przykład doskonałych możliwości plastycznych kompozytów, z jakich produkty zostały wykonane. Warto dodać, że użyte materiały są ultrahigieniczne, dzięki czemu łatwo utrzymać je w czystości. Do pielęgnacji wystarczy odrobina ciepłej wody z octem, gdyż niemal pozbawiona porów powierzchnia produktów nie absorbuje brudu, grzybów i wilgoci.

Oba produkty dostępne są w stałej sprzedaży. Marmorin to polski producent zlewów, brodzików i umywalek z materiałów kompozytowych, od ponad ćwierć wieku sprzedający swoje produkty na wielu światowych rynkach.

Projekty:
Sirona - Anita Chudecka i Piotr Wełniak Grupa Projektowa ETTE, Silvanus - Piotr Wełniak

Materiał:
Silvanus – magranit
Sirona - Solid Surface


Marmorin,
Marmorin,
Marmorin,
Marmorin,
Marmorin,
Marmorin,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry