Projekt dizajn.

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2010-10-22 19:25   Bookmark and Share

Evident Design, tak brzmi temat przewodni trzeciej edycji „Projektu Dizajn”, która rusza już w listopadzie! W tym roku, tak jak w latach ubiegłych, „Projekt Dizajn” odwiedzi dwie stolice polskiej kultury i sztuki – Kraków i Warszawę.

„Projekt Dizajn” to niepowtarzalna okazja dla środowiska polskich architektów, dizajnerów, projektantów wnętrz, a także studentów kierunków artystycznych, by spotkać się ze znanymi i cenionymi na świecie projektantami. Najważniejszym celem twórców „Projektu Dizajn” jest coroczne zaproszenie ludzi związanych ze sztuką projektowania do rozmowy na temat kondycji współczesnego dizajnu i architektury oraz ich roli we współczesnym świecie, a także związku projektowania z biznesem, sztuką i modą.

W latach ubiegłych w ramach „Projektu Dizajn” Polskę odwiedzili dwaj wybitni przedstawiciele hiszpańskiego dizajnu – Ramon Benedito i Joan Gaspar. W tym roku organizatorzy spotkania z firmy ROCA Polska postanowili zaprosić do współtworzenia „Projektu Dizjan włoskiego projektanta – Roberta Palombę.

Roberto Palomba wraz z żoną Ludovicą stworzyli nową jakość łazienkowego dizajnu. W projektach Palombów łazienka zyskała status integralnej części mieszkania i stała się miejscem oczyszczenia, nie tylko w sensie fizycznym, ale także psychicznym. Dzięki prostocie proponowanych przez nich wnętrz można w nich odpocząć, zrelaksować się, poczuć bezpiecznie i komfortowo.

Chociaż nie sposób jednoznacznie zdefiniować styl Roberto Palomby, można w nim dostrzec cechy charakterystyczne dla włoskiego dizajnu. Przede wszystkim różnorodność – w swych projektach Palomba potrafi łączyć prostotę z elegancją, a za chwilę zaskakiwać oryginalną formą i awangardową stylistyką.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić formularz rejestracyjny ze strony www.projektdizajn.pl

18.11.2010 r., godz. 18.00 – Kraków – Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manghha

19.11.2010 r., godz. 18.00 – Warszawa – Instytut Wzornictwa Przemysłowego

Zapraszamy!

Lmpy FlyFly
Grand Pile
1
Lama
Lampy Gregg
1
Palomba Collection

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry