Polski design w Japonii.

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2010-10-17 14:40   Bookmark and Share

Dzięki współpracy polskich projektantów z Ambasadą RP w Japonii oraz Śląskim Zamkiem Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie, nasz rodzimy design już w październiku pokaże się na jednych z najważniejszych targów branżowych na świecie – TOKIO DESIGNERS WEEK.

Wystawa „The Spirit of Poland” będzie pierwszą tego typu wspólną inicjatywą w Japonii, prezentującą polskie marki projektowe związane z wyposażeniem wnętrz.

„The Spirit of Poland” sięga głęboko i odkrywa na nowo to, co w naszej polskiej duszy gra, jak wyrażają to polscy designerzy w przedmiotach codziennego użytku. Tytuł wystawy związany jest z tradycyjnym postrzeganiem przez Japończyków Polski jako kraju wyższych wartości, kultury i sztuki, ojczyzny tak uwielbianego przez nich Chopina.

Tradycyjne wartości przypisywane Polakom to romantyzm i upodobanie do wyższych uczuć. Jednak organizatorzy chcą, pokazać je od nowej strony i pozwolić japońskim odbiorcom zrozumieć je w sposób nowoczesny: jako ważną część europejskiej spuścizny duchowej, wartość kreującą obraz Polski w XXI wieku, epoce technik cyfrowych i społeczeństwa informacyjnego. Obecni na wystawie projektanci oddają polską doskonałość formy, twórcze podejście do nowoczesnych technologii, przewrotną, nacechowaną poczuciem humoru, definicję przedmiotów, rozwiązania pełne dziecięcej energii.

Organizatorzy wystawy pragną poprzez prezentację polskiego designu promować nowoczesność i ogromny potencjał naszego kraju. Wzmocnieniu oddziaływania wystawy służy powiązanie jej z odbywającą się w tym samym czasie w Tokio, misją gospodarczą EU GATEWAY TO JAPAN, w której również będą brać udział uczestnicy „The Spirit of Poland” - AZE, BETON, KAFTI, PUFF-BUFF, marki młode, a jednocześnie już rozpoznawalne w świecie designu.

UWAGA! Wystawa wraz z tokijskimi emocjami wróci do Polski i pokaże się nam w Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie.

Zapraszamy!


Aze Design / Dywan Nodus
Aze Design / Wieszak Tense
Aze Design / Obrus Messy
BETON / FI Bag
BETON / MI Bag
BETON / Ściemniacz
Kafti Design / Lampa Maji
Kafti Design / Lampa Alien
Kafti Design / Lampa Berga
Puff - Buff Design / LULLABY
Puff - Buff Design / QUEEN'S chandelier
Puff - Buff Design / Lampa Orca
Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie, Beton, Aze Design, Puff Buff, Kaft Design, The Spirit of Poland,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry