Moda i design w Łodzi.

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2010-10-12 11:01   Bookmark and Share

Już dzisiaj rusza kolejna, trzecia edycja polskiego Tygodnia Mody. Główne zadania imprezy? Prezentacje kolekcji wiosna–lato 2011, promocja utalentowanych, rodzimych projektantów, twórcze, artystyczne i przede wszystkim biznesowe kontakty w dziedzinie mody, a ponadto bogata propozycja towarzyszących wydarzeń kulturalnych oraz wieczornych imprez w wielu punktach miasta.

W nadchodzącym tygodniu Łódź po raz kolejny stanie się stolicą mody światowej. W tym czasie na wybiegach mieszczących się w kilku punktach miasta swoje kolekcje zaprezentują znani projektanci z Polski i zagranicy. W dniach 15-17 października w ramach Alei Projektantów, w specjalnie wybudowanej na dziedzińcu Białej Fabryki hali pokazowej, będzie można obejrzeć premiery kolekcje czołowych projektantów z Polski i z zagranicy.

Gośćmi specjalnymi trzeciej edycji Fashion Week będą:
Dawid Tomaszewski projektant polskiego pochodzenia tworzący w Berlinie – odkrycie ostatniego berlińskiego Fashion Week, Thorbjorn Uldam, projektant i wykładowca szkoły w Antwerpii, który w tym roku poprowadzi wykłady na Wydziale Wzornictwa Katedry Mody w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz zaprzyjaźniony z łódzkim Fashion Week projektant z Portugalii Miguel Vieira.

W godzinach przedpołudniowych w dniach 15-17 października, w halach Bielnika i Elektrowni będzie można obejrzeć pokazy i wystawy off’owe w ramach Off-Out Of Schedule. W tej części Fashion Week udział wezmą: Jagoda Piekarska, Paulina Plizga, Maldoror, Jacek Kłosiński "Hyakinth", Ewelina Klimczak, Martyna Czerwińska "Mysikrólik", Marcin Podsiadło, Marta Siniło, Konrad Parol, Anna Poniewierska i Ania Kuczyńska. W dniu 16 października, na terenie Białej Fabryki odbędzie się pokaz Plastikow’ego.

Nieodłączną formułą prezentacji Off-Out Of Schedule są instalacje, które w październikowej edycji Fashion Week przygotują Anna Pitchouguina, Przemek Piński, Anna Młynarczyk.

Podczas Fashion Week będzie można zajrzeć do znajdujących się w Białej Fabryce Showroom’ów, w których autorskie kolekcje ubrań i akcesoriów będą ogólnie dostępne. Oprócz tego polecamy ciekawą wystawę Young Fashion Photographers Now!

1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry