Radio z historią.

Kategoria: Design, Dodano: 2010-08-31 19:37   Bookmark and Share

Proste, wykonane z drewna radioodbiorniki Magno Design z dużymi pokrętłami i prostą grafiką, na pierwszy rzut oka wyglądają jak międzywojenne wynalazki. Okazuje się jednak, że oprócz fal krótkich, średnich i ultrakrótkich, odtwarzają również muzykę w formacie mp3.

Nie design i technologia są jednak głównym elementem zachęcającym nas do zakupu tej imitacji reliktu z poprzedniej epoki. To radio ma swoją historię!

Główną ideą, która stała za jego powstaniem była potrzeba rozwoju przedsiębiorczości w lokalnej społeczności, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Należało więc stworzyć produkt wymagający jedynie niewielkiej ilości drewna, a jednocześnie przy jego minimalnych nakładach rozwinąć proces produkcyjny, w którym pracę znajdą ludzie potrzebujący.

Indonezyjski artysta i designer, Singgiha Kartono, na wyspie Jawa stworzył więc warsztat produkujący radia. Zdecydował się na zatrudnienie rolników, którzy stracili swoje farmy, co przyczyniło się do poprawy warunków gospodarczych wsi. Ilekroć w pobliskim lesie wycinają potrzebne do produkcji radioodbiorników drzewo, w tym samym miejscu firma Kartono sadzi kolejne trzy nowe rośliny. Całość produkcji odbywa się w zgodzie z zasadą: „Mniej drzewa, więcej pracy”.Magno Design,
Magno Design,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry