Zegar dziergający szalik.

Kategoria: Design, Dodano: 2010-08-30 13:13   Bookmark and Share

Już po raz trzeci, firma Normann Copenhagen, program Link Up oraz publiczna instytucja The Danish Art Workshops, wspierana przez duńskie ministerstwo kultury, zapraszają młodych designerów do udziału w konkursie Time to design – new talent award 2010.

Laureatką tegorocznej nagrody została Siren Elise Wilhelmsen z Norwegii za swój projekt dyplomowy Developing time – Time Developing, pokonując rywali z 34 różnych państw.

Siren stworzyła Time Machine 365 – dziergający zegar połączony z kukułką, służący do mierzenia i rejestracji czasu w trzech formach. Brzmi absurdalnie? To jest rewelacyjne! Każde pół godziny to jedno wydziergane oczko, dzień to 48 oczek, a dwumetrowy szalik będzie oznaczać rok.


Głównym celem konkursu jest wybranie, spośród młodych projektantów, którzy już odnieśli swoje pierwsze zawodowe sukcesy, nowych, zaskakujących talentów i umożliwienie im realizacji własnych projektów, planów i ambicji. Główną nagrodą jest trzymiesięczny program rezydencji w Danish Art Workshops z własnym studio projektowym, dostępem do warsztatów oraz wsparciem merytorycznym. Ponadto zwyciężczyni zrealizuję dwutygodniową wystawę w siedzibie Normann Copenhagen, przejdzie szkolenie zawodowe w firmie OeO oraz otrzyma 50.000 DKK na pokrycie kosztów materiałów.

Konkurs talentów, powstał dzięki fundacji powołanej w tym celu przez trzy silne instytucje, markę Normann Copenhagen, program Link Up oraz The Danish Art Workshops. Główną jego ideą jest stworzenie projektantom odpowiednich warunków pracy oraz szkolenie na najwyższym poziomie, pozwalające odnaleźć się w przyszłym zawodzie. „Time to design – new talent award 2010”, skupiając młodych designerów oraz profesjonalistów stał się platformą wymiany opinii między światem biznesu i projektantów, dyskusji na temat przyszłości wzornictwa, a jednocześnie ogromną szansą pracy w duńskim środowisku wzornictwa przemysłowego, daną wszystkim młodym, zdolnym dizajnerom.


Normann Copenhagen, Time to design,
Normann Copenhagen, Time to design,
Normann Copenhagen, Time to design,
Normann Copenhagen, Time to design,
Normann Copenhagen, Time to design,
Normann Copenhagen, Time to design,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry