Pokłady designu.

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2010-09-22 18:53   Bookmark and Share

Przez dwa tygodnie, w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach będzie można zobaczyć prace, docenianych w kraju i za granicą, projektantów z regionu. Wystawa „Pokłady designu”, która towarzyszy Kongresowi Kultury Województwa Śląskiego 2010 będzie pierwszą tego typu wspólną prezentacją najlepszych prac designerów 2d i 3d.

Wystawa „Pokłady designu”, prezentuje wybrane realizacje projektantów mocno osadzonych w realiach Śląska – bądź poprzez swoje pochodzenie i miejsce pracy czy też za sprawą silnej inspiracji kulturą śląską. W ramach Kongresu Kultury Województwa Śląskiego pokazani będą najprężniej działający projektanci, których realizacje bezpośrednio przekładają się lub mogą się przełożyć na język biznesu, wpływając tym samym docelowo na rozwój gospodarki naszego kraju.

Wystawa pokaże różnorodność śląskiego designu, od projektów studenckich, poprzez alternatywne projektowanie, aż po projekty już funkcjonujące na rynku. Wiele z prezentowanych realizacji udowodni jak ogromny potencjał tkwi w młodym pokoleniu projektantów oraz jakże niezwykle ważny dla kultury i gospodarki regionalnej jest design.

Wśród wystawianych prac zobaczymy wybrane realizacje 2D i 3D, w tym: projektantów zrzeszonych w Stowarzyszeniu Twórców Grafiki Użytkowej, studentów należących do Koła Naukowego Wzornictwa ASP w Katowicach, Kolektywu HAJA, nagrodzone prace laureatów konkursu „Śląska Rzecz”, organizowanego przez Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie, MOHO Design i CODE, KAFTI Design, Magdaleny Trzcionki, Bogdana Kosaka, Grupy projektowej Zaria, Kasi Molickiej i Michała Sowy, Marcina Kratera.

My również tam będziemy! Palapa.pl przez dwa tygodnie zapraszać będzie wszystkich artystów i projektantów do wspólnej promocji polskiego designu w ramach akcji SIŁA RZECZY.

Na wernisaż wystawy zapraszamy już 23 września do atrium Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Wśród prezentowanych prac, wybranych przez kuratorkę obiektów 3d Natalię Jakóbiec,  zobaczymy między innymi projekt Marcina Kratera.
Moho Design.
Haja.
Kafti Design
Kurator wystawy 2d Angelika Gromotka przygotowała prace projektantów zrzeszonych w Stowarzyszeniu Twórców Grafiki Użytkowej .
STGU, Pokłady designu,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry