Wystawa UNPOLISHED jedzie dalej.

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2010-08-19 00:11   Bookmark and Share

O wystawie UNPOLISHED pisaliśmy już dwukrotnie. Powróćmy zatem do tematu bo przedsięwzięcie się rozwija - polski design, po niemieckich wojażach jedzie do kolebki wzornictwa europejskiego - Skandynawii.

Pod koniec sierpnia 2010 dwie nowe edycje wystawy współczesnego polskiego designu „UNPOLISHED – young design from Poland”, tym razem oznaczone numerem 4 i 5, zostaną zaprezentowane w Danii. Kuratorzy wystawy, a jednocześnie znawcy współczesnego wzornictwa – Agnieszka Jacobson - Cielecka i Paweł Grobelny – zaproponowali nowatorską i atrakcyjną formułę prezentacji dokonań polskich projektantów, która sprawdza się na wielu europejskich rynkach, a jednocześnie znakomicie służy promocji polskiej sztuki użytkowej za granicą.

Wystawa „UNPOLISHED – young design from Poland” przedstawia najciekawsze projekty, prace, idee i osiągnięcia młodych polskich projektantów. Do tej pory była prezentowana na festiwalach designu w Brukseli i Berlinie oraz w muzeum w Neumünster. Każda kolejna edycja wzbogacona o nowe obiekty ukazuje coraz szerszą i bardziej bogatą paletę polskiego wzornictwa, prezentuje utalentowanych twórców i ich dzieła. Udowadnia, że polski design może być atrakcyjny dla wyrobionego europejskiego odbiorcy.

Na wystawach w Kopenhadze zobaczymy prace: Aze Design, Agnieszki Bar, Betonu, Joanny Bylickiej, Grzegorza Cholewiaka, DBWT, Gogo, Agnieszki Kajper, Kompottu, Bogdana Kosaka, Krystiana Kwiecińskiego, Lapolki, Malafora, Kariny Marusińskiej, Moomoo Architects,Bartosza Muchy, Moniki Patuszyńskiej, Pleców, Puff -Buff Design, Joanny Rusin i Agnieszki Czop, Strawberry Kingdom i Magdaleny Trzcionki.

UNPOLISHED 4: zobaczyć można w ramach targów CODE 2010 już pod koniec sierpnia. www.code10.dk

UNPOLISHED 5: od 30 sierpnia — 30 września 2010 w BC Design Center www.bcdesigncenter.dk


Wystawa „UNPOLISHED 3 — young design from Poland” w Neumünster.
UNPOLISHED – young design from Poland,
UNPOLISHED – young design from Poland,
UNPOLISHED – young design from Poland,
UNPOLISHED – young design from Poland,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry