Jak rewitalizuje się miasta?

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2010-08-12 11:28   Bookmark and Share

Witajcie w krainie „La Dolce (re)Vita” — miejscu, w którym żyje się lepiej!

Takimi sławami, Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie zaprasza nas na wystawę, o której można powiedzieć jedną, najważniejszą rzecz – że jest NIEZBĘDNA!

Organizatorzy wystawy „La Dolce (re)Vita” zabiorą wszystkich gości w podróż po miejscach, gdzie zdegradowaną przestrzeń publiczną udało się zmienić w idealne miejsce do pracy oraz odpoczynku. Pokazane nam zostaną przykłady miast, które wprowadziły świadomą politykę rewitalizacyjną w kontekście potrzeb jej mieszkańców jak na przykład Mediolan z Ventura Lambrate i Zona Tortona czy też Madryt ze swym targiem Mercado de San Miguel. Zaprezentowane zostaną produkty, których funkcja i materiał mogą przyczynić się do tej skutecznej zmiany naszej przestrzeni bez szokujących ingerencji w tradycję i otoczenie.

Otwórzcie więc szeroko oczy i wejdźcie do dolce świata rewitalizacji. Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości zaprasza!

Wystawa jest realizowana w ramach projektu Revita-Silesia, współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

„La Dolce (re)Vita”, 13.08.2010 - 10.10.2010. Budynek Oranżerii, Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie, ul. Zamkowa 3 abc, Cieszyn.
Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości,
Saint Etienne — Cite du Design, Saint Etienne, Francja
Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości,
Lambretto Art Project (LAP), Mediolan, Włochy
Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości,
Targ Mercado de San Miguel, Madryt, Hiszpania
NucleoTerra — fotel Terra, Nucleo
Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości,
Row 05, Row 01 — ławka ROW, Officinanove, Paolo Ulian
Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry