Niezwykła książka

Kategoria: Trendy, Dodano: 2009-06-18 10:20   Bookmark and Share

Międzynarodowe grupy projektantów zaabsorbowanych przestrzenią oraz budowlami przekraczającymi dotychczasowe limity klasycznej architektury, coraz aktywniej poszukują innych możliwości projektowania, dopasowanych do wymogów dzisiejszego stylu życia.
Książka Spacecraft 2, tak jak i jej poprzedniczka podaj nam na tacy zbiór projektów prezentujących potrzebę zmiany naszej przestrzeni oraz innego rozumienia funkcji architektury osadzonej we współczesnym świecie.

Książka ta to międzynarodowy projekt, w którym udział wzięli artyści, dizajnerzy i architekci o różnych polach zainteresowania. To co ich wszystkich łączy, to niekonwencjonalne podejście do kreacji przestrzeni.

Spacecraft 2 prezentuje nam odmienny sposób myślenia o obiektach, których przeznaczeniem jest tylko chwilowa obecność w przestrzeni publicznej. Należą do nich tymczasowe struktury tj. pawilony, art projekty, przestrzenie wystawiennicze, czy także ulotne mobilne mieszkania, apartamenty sezonowe upodobniające się wyglądem do miejskiego środowiska.

Ta wyjątkowa książka przedstawia niespotykane kolekcje zaprojektowane przez często młodych i jeszcze nieznanych projektantów. Niemniej jednak ich pomysłowość i nowatorskie widzenie rzeczywistości potrafi zaprzeć dech w piersiach.

Spacecraft 2
More Fleeting Architecture and Hideouts
Editors: R. Klanten, L. Feireiss


Książkę można nabyć w sklepie internetowym www.petlaczasu.sm.pl


książka,
książka,
książka,
książka,
książka,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry