Buty wbrew modzie.

Kategoria: Design, Dodano: 2010-07-26 13:55   Bookmark and Share

Pozycja Londynu jako stolicy nowoczesnej, europejskiej mody i sztuki użytkowej jest już niezaprzeczalna, a wszystko to dzięki otwartości na pluralizm w każdej postaci. Wielokulturowość zachęciła do przekraczania granic własnej wyobraźni, poszukiwania nowych inspiracji, mieszania się brytyjskiej tradycji z nowoczesnością, anglosaskiej estetyki z zagranicznym obyczajem. Brytyjska metropolia wygrywa bo nie obawia się projektantów balansujących na granicy ekscentryzmu i absurdu, a ekstrawagancja i występowanie z głównego nurtu, obowiązujących trendów jest zdecydowanie w stylu londyńskiej ulicy!

Właśnie na jednej z takich ulic „londyńskiej oryginalności” znajduje się sklep projektantki butów Tracey Neuls. Marka może nieznana jeszcze w Polsce, ale warto na nią zwrócić uwagę bo na zbliżającym się 100% Design London nastąpi jej pełna eksplozja.

Ekspozycja sklepu mówi wiele o stylu butów jakie przyjedzie nam oglądać - świat z pogranicza designu i sztuki został stworzony wspólnie z duńską artystką Niną Saunders, projektantką tkanin, często wykorzystywanych w kolekcjach Tracey Neuls. Obraz jak w bajce Lewisa Carrolla – buty, wiszące wśród konarów drzew, komponują się z wiktoriańskim szezlongiem, którego kwiatowe obicie wylewa się na podłogę. Nie można wyobrazić sobie piękniejszej instalacji, która równie dosadnie przedstawi osobliwy styl projektantki.

Tracey Neuls przez ostatnie 9 lat dała się poznać jako twórczyni innowacyjnego ale bardzo specyficznego stylu projektowania. Jej buty to prawdziwa fantazja omijająca modę, kolekcje ponadczasowe, nawiązujące lekko to stylu brytyjskiej sufrażystki, wiktoriańskich kwiatów, nowoczesnej mieszaniny vintage z wygodą. Sama projektantka mówi o swoich pomysłach jak o gąbce, która wchłania każdą ulotną chwilę i moment, tworząc z nich wzór graficzny, fakturę, formę.

Unikalne projekty Tracey Neuls, częściej nazywane designem niż modą - zostały wielokrotnie docenione nagrodami, przyznawanymi chociażby przez Design Week Benchmark czy też Royal Society of Arts. O wielkim potencjale marki świadczyć może również ostatnia współpraca z legendą nowoczesnego stylu – firmą Moroso oraz jej głównymi projektantami - Tordem Boontje oraz Patricią Urquiolą.
Współpraca Tracey Neuls z Morosa i Patricią Urquiolą.
Eskpozycja w sklepie Tracey Neuls we współpracy z Niną Saunders.
Nina Saunders, Tracey Neuls,
Nina Saunders, Tracey Neuls,
Nina Saunders, Tracey Neuls,
Nina Saunders, Tracey Neuls,
Nina Saunders, Tracey Neuls,
Nina Saunders, Tracey Neuls,
Nina Saunders, Tracey Neuls,
Nina Saunders, Tracey Neuls,
Nina Saunders, Tracey Neuls,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry