Idee warte rozpowszechniania

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2010-06-28 14:52   Bookmark and Share

Technologia, rozrywka i design stały się już immanentnym elementem naszego życia. Bez względu na to, czy nam się to podoba, wszyscy krążymy wokół tej cyfrowo skomercjalizowanej orbity, trzech dziedzin, które kształtują naszą przyszłość. Jak jednak pokierować najnowocześniejszą technologią, rozrywką i designem tak, aby nie doprowadziły nas do kosmicznej próżni dalekiej od humanitaryzmu? Jak dobrze wykorzystać osiągnięcia naszej cywilizacji?

Odpowiedzi możemy szukać w trakcie TED - periodycznie organizowanej konferencji, na której topowi intelektualiści i ludzie czynu z całego Świata dzielą się pasjonującymi ideami. Pierwsze tego typu spotkanie odbyło się 1984 roku w Kalifornii. Od tego czasu, swoje opinie wyraziło wiele znakomitości z różnych branży, wśród nich między innymi Bill Clinton, Bill Gates, Jane Goodall, Frank Gehry, Paul Simon, Sir Richard Branson, Philippe Starck oraz Bono, wszyscy skupieni wokół „TED” – Technology, Entertainment, Design.

Teraz przyszła kolej na Polskę bo zgodnie z hasłem „Idee warte rozpowszechniania” stworzono program TEDx oznaczającego lokalnie organizowane konferencje.

Już 15 października 2010 w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbędzie się TEDx Kraków, którego myślą przewodnią będzie angielskie "Texting the Dragon" ("sms-owanie ze Smokiem"), jedyna w swoim rodzaju metafora ukazująca związek nowoczesności i innowacyjności z tradycją.

Głównym celem jest zaproszenie do Krakowa ciekawych osób zajmujących się innowacyjnością z różnych stron świata i stworzenie panelu wymiany myśli i – mamy nadzieję – powstania wyjątkowych pomysłów i rozwiązań. Podczas konferencji, wystąpienia na żywo przeplatać się będą z nagranymi w czasie TED wystąpieniami, w celu wzbudzenia dyskusji i porozumienia wśród uczestników. Intelektualna burza mózgów z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii.

Już teraz możesz nominować mówców na oficjalnej stronie internetowej TEDxKrakow

Zapraszamy!
, TEDx Kraków, TED,
, TEDx Kraków, TED,
, TEDx Kraków, TED,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry