Młody design ze Śląska

Kategoria: Ludzie, Dodano: 2009-06-16 16:55   Bookmark and Share

Kafti Design to świeża krew na polskim rynku wzornictwa i designu. Grupa pochodzi ze Śląska i tworzona jest przez siostry, Monikę Brauntsch (1974) i Sonie Słaboń (1972).
Kafti powstała końcem 2007 roku, a w niespełna rok od momentu rozpoczęcia działalności wzięła udział w odbywających się w 2008 roku imprezach Gdynia Design Days oraz Łódź Design.
Kafti skupia się głównie na oświetleniu. Powstała na przełomie 2007/2008 kolekcja abażurów Kafti Design obejmuje produkty cechujące się różnorodnością pomysłów, kolorów i kształtów.
Figlarne wzory, różnobarwne bryły i ciekawe połączenie plastiku z ciepłym światłem lampy, wpisuje się w prawie każde wnętrze. Lampy Kafti zostały dostrzeżone przez jury konkursów Śląska Rzecz 2007 oraz Prodeco 2008, w których wyróżnienie otrzymał abażur Alien.

Firma zajmuje się nie tylko projektowaniem lamp. W swojej ofercie ma do zaproponowania także zabawne i pełne nieoczekiwanych zastosowań podkładki, opatrzone w roślinne wzory poduszki, fartuchy i serwetki.

Wszystkie produktu wykorzystywane w produktach Kafti Design wykonane są z polskich materiałów i wspierają lokalna przedsiębiorczość.

Produkty Kafti Design można oglądać na stronie www.kafti.pl


Śląsk, lampy,
Śląsk, lampy,
Śląsk, lampy,
Śląsk, lampy,
Śląsk, lampy,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry