halo!gen

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2010-05-26 10:59   Bookmark and Share

Już w nadchodzący weekend odbędzie się czwarta edycja halo!genu, inicjatywy prezentującej współczesną polską kulturę i sztukę. Zapraszamy do poprzemysłowych przestrzeni Starej Fabryki Drutu przy ulicy Dubois 22 w Gliwicach na koncerty, pokazy filmowe, wystawy oraz teatr. Całej imprezie towarzyszyć będzie Majówka24h z dobrym jedzeniem i jeszcze lepszą muzyką!

Halo!gen to cykliczna impreza kulturalna, która w poprzednich edycjach zgromadziła ponad 3500 uczestników. W tym roku organizatorzy proponują alternatywne dźwięki zespołów Pogodno i Pustki. Poza tym, teatr cieni „Romans Perlimplina i Belisy” oraz projekcje filmów „W Nowicy na końcu świata” w reżyserii Nataszy Ziółkowskiej-Kurczuk i „Ciemnego pokoju nie trzeba się bać” Jakuba Czekaja, zdobywcy „Talentu Trójki”, prestiżowej nagrody przyznawanej przez Program Trzeci Polskiego Radia.

Nowością na halo!genie jest wystawa polskiego designu, na której pokazane zostaną prace czołowych grup projektowych z całej Polski. „Światło – Młody Polski Design”, którą oglądać możemy do 30 czerwca, jest pierwsza tego typu w Polsce zbiorową wystawą osiągnięć polskich designerów w dziedzinie oświetlenia. Zapraszamy wszystkich, którzy są ciekawi tego jak wygląda lampa Trawa, dmuchana lampa czy lampa wykonana z opakowania po jajkach.

Festiwal halo!gen rusza już w piątek. Szczegóły programu na stronach www.fabrykadrutu.org.pl


Organizatorzy:

Stowarzyszenie Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Młodzieży, Stowarzyszenie Dwunasta Dziesięć, Fundacja Plantacja Sztuki, Stowarzyszenie Krzyk

Partner: Urząd Miasta Gliwice.

Impreza pod honorowym patronatem prezydenta miasta Gliwice.


Gliwice, halo!gen,
Na wystawie Światło – Młody Polski Design - Pollitrówka projektu Wzorowo.
Designlab. O! to osłona na energooszczędną żarówkę, która zmienia panujący w domu nastrój. Pachnąca, kolorowa nakładka, po zapaleniu światła wypełnia wnętrze kolorem i aromatem. Zobacz na wystawie Światło – Młody Polski Design.

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry