Prosto z Londynu o wystawie Rona Arada.

Kategoria: Design, Dodano: 2010-05-20 13:09   Bookmark and Share

W głównej galerii Barbican Center w Londynie właśnie zakończyła się wystawa międzynarodowej sławy projektanta i architekta Rona Arada – „Restless”.

Nasza specjalna korespondentka z Londynu, Agnieszka Makarewicz przesłała nam ciekawe zdjęcia, prezentowanych eksponatów oraz kilka informacji na temat tego, co działo się trakcie wystawy.

Arad znany jest ze swej twórczości na granicy trzech dziedzin, architektury, designu i sztuki, dlatego „Restless” przedstawiona została na dwóch piętrach. W części górnej pokazano najstarsze, unikatowe projekty designera, a segment dolny poświęcono pracy architektonicznej Arada oraz najnowszym pomysłom wzorniczym. Wystawa przedstawia Studio projektanta jako miejsce zabawy, gdzie wszyscy współpracownicy wspólnie kreują i testują produkty.

Niesamowicie prosta w odbiorze i czytelna wystawa zgromadziła nie tylko architektów ale też całe rodziny. Może dlatego, że organizatorzy zdecydowali się na interpersonalną formę prezentacji, wydzielając miejsce, gdzie każdy odwiedzający mógł wypróbować kilka produktów z masowej sprzedaży.


Ron Arad urodził sie w Tel Aviv w 1951 roku gdzie ukończył Bezalel Academy of Art w Jerozolimie. W 1973 przeprowadzil sie do Londynu, gdzie studiował w prestiżowej Architetcure Association School of Architecure aby następnie otworzyć własne studio projektowe, One Off. W 1989 r. powstała firma Ron Arad Associates, która projektuje meble do produkcji masowej.

Agnieszka Makarewicz z Londynu dla Palapy.
Agnieszka Makarewicz ukończyła Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Architektury Wnętrz, skąd przeniosła się do USA aby studiować architekturę w Mercer College NJ. W roku 2007 zamieszkała w Londynie gdzie pracowała miedzy innymi dla Darlings Associates i DEGW. Jest organizatorką wystawy polskich architektów Polish Architects Exhibition The Futurological Congress, która odbyła sie we wrześniu 2009 roku w Barbican Center oraz była częścią Singapore Design Festival 2009. Na co dzień pasjonatka designu.


Ron Arad, Well Transparent Chair
Ron Arad, Concrete Stereo
Ron Arad Tom Vac
 Ron Arad, Gomli
Ron Arad, Oh the farmer and the cowmen should be friends
Ron Arad

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry