Mała Rzecz - pomagamy przez design.

Kategoria: Design, Dodano: 2010-05-17 09:01   Bookmark and Share

„Mała rzecz” to wspólne przedsięwzięcie firmy Kafti Design, znanej nam z produkcji oryginalnych lamp oraz DADA Warsztatu Dziecięcej Twórczości, organizatora zajęć kreatywnych dla najmłodszych. Pomysł na stworzenie produktów z udziałem dzieci towarzyszył grupie Kafti od dłuższego czasu. Projektantki postanowiły jednak, aby przedsięwzięcie stało się częścią szerszej inicjatywy, wspierającej kraje Trzeciego Świata.

Podczas warsztatów z dziećmi powstały rysunki, które posłużyły do zaprojektowania elementów graficznych kreatywnych taśm dekoracyjnych. Jest to pierwszy produkt z serii „Mała Rzecz”, przeznaczony nie tylko do sklejania czy pakowania, możemy sprytnie dekorować otaczające nas przedmioty: krzesła, teczki, czy pudła.

Dochód ze sprzedaży taśm przeznaczony zostanie, poprzez Ruch MAITRI, na wsparcie uczniów szkoły podstawowej w Doume w Kamerunie. W planach jest także zaprojektowanie kolejnych produktów na bazie prac wykonanych przez dzieci w ośrodkach w krajach rozwijających się. Do każdej „Małej Rzeczy” załączona jest ulotka z informacją o produkcie, o tym w jaki sposób został zaprojektowany oraz na jaki cel, przeznaczony zostanie dochód z jego sprzedaży.

Taśmę zakupić będzie można w sklepie internetowym Kafti oraz w DADZIE.

Palapa oraz firma Decorativos przyłączyły się do wspólnej akcji. Pomagamy promować i sprzedawać jak najwięcej taśm kreatywnych Mała Rzecz.

Chcesz pomóc? Masz pomysł gdzie jeszcze możemy sprzedawać Małą Rzecz? Napisz!

redakcja@palapa.pl


Decorativos, Dada, Kafti, Mała rzecz,
Decorativos, Dada, Kafti, Mała rzecz,
Decorativos, Dada, Kafti, Mała rzecz,
Taśma kreatywna Mała Rzecz
Decorativos, Dada, Kafti, Mała rzecz,
Decorativos, Dada, Kafti, Mała rzecz,
Podczas zabawy z dziećmi w wieku przedszkolnym powstały rysunki, które posłużyły do zaprojektowania elementów graficznych taśm dekoracyjnych.
Decorativos, Dada, Kafti, Mała rzecz,
Dochód ze sprzedaży taśm przeznaczony zostanie, poprzez Ruch MAITRI , na wsparcie uczniów szkoły podstawowej w Doume w Kamerunie.
Foto: Łukasz Sokol Imagine Photos

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry