Afro SLOT

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2010-04-28 11:19   Bookmark and Share

Afro SLOT to impreza organizowana w ramach Światowego Dnia Sprawiedliwego Handlu (World Fair Trade Day), która odbędzie się 9 maja w Dawnej Fabryce Drutu w Gliwicach. Jej celem jest przybliżenie tematu Krajów Ubogiego Południa, Sprawiedliwego Handlu i odpowiedzialnej konsumpcji.

Afro Slot to miejsce na rozmowy o krajach afrykańskich, ich tożsamości kulturowej i duchowej oraz dyskusje o Sprawiedliwym Handlu: „Jaka jest nasza odpowiedzialność za Afrykę?” czy „Alternatywny - solidarnościowy handel”. Wśród zaproszonych gości będzie m.in. John Kanjagaile z Tanzanii, reprezentujący jedną ze spółdzielni produkujących kawę w systemie sprawiedliwego handlu.

W ramach warsztatów zgłębić będzie można tajniki kuchni afrykańskiej czy nauczyć się jak wiązać i nosić dzieci w chustach. Można też uszyć afrykańskie zwierzątko lub przy pomocy afro-szablonów wykonać nadruk na torbie czy koszulce. Warsztat Twórczości Dziecięcej DADA przygotował specjalne zajęcia dla najmłodszych uczestników imprezy. Poza tym wiele wystaw, pokaz filmu i slajdów.

Nie zabraknie oczywiście kawiarni z kawą Fair-Trade, stoisk z produktami pochodzącymi ze sprawiedliwego handlu czy prezentacji powiązanych z Afryką organizacji i inicjatyw. O godzinie 20 rusza Afro-Party: impreza w rytmie afro-beatu, reggae i etno.

Organizatorami imprezy jest grupa aktywnych społecznie ludzi, skupionych w Stowarzyszeniu Lokalnych Ośrodków Twórczych (SLOT) i grupie Provizorca.

Więcej informacji na stronach organizatora!mała rzecz, Afro Slot,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry