Co ty wiesz o grafice?

Rozmowy o polskim projektowaniu graficznym.

Kategoria: Trendy, Dodano: 2010-04-20 14:35   Bookmark and Share

Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej, wydawnictwo Karakter i Muzum Sztuki Nowoczesnej zapraszają na prezentację najnowszej książki o polskim designie.

"PGR. Projektowanie graficzne w Polsce" jest pierwszą od wielu lat publikacją opisującą i prezentującą kompleksowo polską grafikę użytkową.

Na trzystu stronach, autorzy Jacek Mrowczyk i Michał Warda opisują historię poszczególnych dziedzin projektowania w Polsce i analizują ich obecną kondycję. Przedstawione zostały przykłady polskiego projektowania graficznego ostatniej dekady, ilustracje – plakaty, opakowania, prace z dziedziny grafiki wydawniczej, nowych mediów, identyfikacji wizualnej oraz designu.

Książka Jacka Mrowczyka i Michała Wardy cieszy się ogromnym zainteresowaniem gdyż jest jedną z pierwszy prób zebrania i podsumowania dorobku polskiego designu oraz rozpoczyna niezbędną dyskusję na temat roli i wartości projektowania w Polsce.

W spotkaniu zorganizowanym z okazji wydania książki wezmą udział Jacek Mrowczyk i Michał Warda, Bogna Świątkowska z Fundacji Bęc Zmiana, Piotr Rypson, historyk i krytyk sztuki oraz Rene Wawrzkiewicz ze Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej.

Zapraszamy 29 kwietnia 2010 o godzinie 19:00 do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
STGU,
STGU,
STGU,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry