PRZETWORY.

Mysikrólik

Kategoria: Ludzie, Dodano: 2010-02-05 09:38   Bookmark and Share

Szyje, projektuje, tańczy i przytupuje - Mysikrólik, oczywiście. I nie jest to żadne genetycznie zmutowane zwierze, ani także dziwny stwór, tylko jednoosobowa pracowania projektowa.

Mysikrólik to pomysł Martyny Czerwińskiej, która postanowiła na 2 piętrach i 10 metrach kwadratowych założyć pracownię projektującą i szyjącą ubrania, torby oraz wszelkie inne dodatki. Nie brakuje tam beli kolorowych materiałów, błyszczących guzików, igieł i nici. Jej najnowsza kolekcja opływa złotem i jedwabiem, nadając kreacjom delikatny posmak francuskiej burżuazji. To zupełnie nie wyklucza, często wykorzystywanej w kolekcji prostej bawełny, czy miękkiej froty, pokazując, iż nawet o poranku można wyglądać glamour.

Ale to nie wszystko. Mysikrólik w swojej pracowni organizuje także wystawy polskich designerów i artystów, takich jak Dawid Ryski czy Jakub Rebelka. Jej ceratowy płaszcz z obrusa zdobył II nagrodę na tegorocznych Przetworach, o czym pisaliśmy już na Palapie. Angażuje się w wiele innych kreatywnych projektów, choćby takich jak Paper Necklace, czyli projekt kartki pocztowej z naszyjnikiem, której wzory zaprojektowało 12 różnych artystów, czy też projekt kalendarza na 2010 r., który ukaże się w lutowym EMMA PAK-u.

Już boje się myśleć co nowego zgotuje nam Mysikrólik, czyli Martyna Czerwińska. Czekamy z zaciekawieniem!


Przetwory,
Przetwory,
Przetwory,
Przetwory,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry