Siła rzeczy - lampa Ju

Kategoria: Ludzie, Dodano: 2010-02-01 20:20   Bookmark and Share

Ю to podstawowa litera używana we wszystkich alfabetach bazujących na cyrylicy. Lampa Ju, nowy projekt Jeremiego Nagrabeckiego swoim kształtem przypomina właśnie tę literę. Nieco industrialna, ale zarazem bardzo prosta lampa, daje niesamowite światło, którego źródło jeździ po szklanym pierścieniu. To pomysłowe rozwiązanie ułożenia pierścienia lampy jako części ruchomej konstrukcji, pozwala na to, aby snop światła ustawiać w dowolnym kierunku.

Jeremi Nagrabecki już nie raz pokazał nam, jak ciekawie można bawić się szkłem. Jego lampy oraz naczynia szklane zachwycają prostą formą oraz melancholijnym wyrazem.
Artysta tworzy przede wszystkim lampy ze szkła sodowego, formowanego w tradycyjny, ręczny sposób nadając im nowoczesne formy. Dzięki temu każdy przedmiot jest wyjątkowy, ma swoją historie i coś, co sprawia, że staje się unikatem. Ponadto projektuje lampy, które charakteryzują oryginalne i pomysłowe rozwiązania takie jak np. lampa Laga działającą na zasadzie szklanego światłowodu, czy lampa Camera Obscura wykorzystująca efekt odwróconego obrazu.

Projekty Jeremiego Nagrabeckiego zostały dotychczas zaprezentowane na wielu wystawach w Polsce jak i za granicą. Jego prace można podziwiać w Galerii Velt w Warszawie.


Kafti Design, lampy,
Kafti Design, lampy,
Kafti Design, lampy,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry