W poszukiwaniu nowych rozwiązań

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2010-01-23 17:40   Bookmark and Share

Projektowanie, to nie tylko odkrywanie nowej formy przedmiotu czy wnętrza, ale także ciągłe rozglądanie się za nowymi surowcami. Wykorzystywanie klasycznych materiałów w nowym zastosowaniu, recykling tworzyw i odpadów poprodukcyjnych oraz czerpanie ze zdobyczy współczesnej technologii, stanowią podstawę procesu twórczego. Chodzi o strategiczne myślenie o materiale i przeniesienie go z poziomu rozwoju produktu, na poziom początkowy – planowania, odkrywania, idei.

Na Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie temat materiałów pojawił się w niezwykłej wystawie „Materiałowy Boom”. Ideą wystawy jest zaprezentowanie innowacyjnego podejścia do znanych materiałów i ich nowego zastosowania. Wśród wystawianych przedmiotów znajduje się min. transparentny beton Litracon, zaprojektowany przez Aron’a Losonczi oraz Stół Taka, projekt Studio Kompott, wykonany z materiału DuPont™ Corian®. Ponadto firma Roca po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje swój nowy produkt, który jest propozycją estetycznego i praktycznego połączenia umywalki i toalety.

Wystawa ma na celu zachęcenie polskich przedsiębiorców i naukowców do podjęcia współpracy, która pomoże wdrażać innowacyjne rozwiązania do procesu twórczego. Chodzi o spojrzenie w zupełnie nowatorski sposób na istniejące już materiały, tak aby znajdować ich nowe/inne zastosowanie, odpowiadające trendom współczesnego designu.

Wystawa potrwa do 28.02.2010.


Roca, Kompott, Cieszyn,
Roca, Kompott, Cieszyn,
Roca, Kompott, Cieszyn,
Roca, Kompott, Cieszyn,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry