Kreatywny duet.

Kategoria: Ludzie, Dodano: 2010-01-17 18:58   Bookmark and Share

Dzisiaj, w ramach naszej akcji „Siła rzeczy”, prezentujemy świetne pomysły Kwasieborski Design. Duet działa wspólnie od niedawna, ale coś czujemy, że zdwojona siła nazwiska Kwasieborski, jeszcze nas zaskoczy!

Michał Jerzy Kwasieborski jest designerem i dyrektorem artystycznym w jednej z warszawskich agencji reklamowych. Prawdziwe zamieszanie wokół swojej osoby rozpoczął w 2007 roku, zajmując drugie miejsce w konkursie na ławki dla parków warszawskich. Zwycięski projekt „K.myki”, wyprodukowany dzięki wsparciu Fundacji Bęc Zmiana, jest połączeniem praktycznej funkcji siedziska z przemyślaną koncepcją przestrzeni publicznej. Ławki parkowe w formie kamieni idealnie przełamują standardową formę przedmiotu, a przede wszystkim naturalnie współgrają z otaczającą je przyrodą. K.myki, wykonane z laminatu, dzięki swej lekkiej konstrukcji, można układać w dowolny sposób, co pozwala użytkownikom kształtować przestrzeń adekwatnie do ich potrzeb. Łatwe w wykonaniu, bez zaawansowanych technologii, mogą być tanio produkowane na potrzeby miejskie. Jeszcze dodać tylko kolor i zdecydowanie umilają czas w parku.

Michał Jerzy Kwasieborski zajmuje się również projektowaniem biżuterii, oświetlenia, mebli oraz wnętrz. Jest absolwentem Wydziału Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 2009 wraz z Agnieszką Sikorską – Kwasieborską, w ramach Kwasieborski Design, tworzy projekty z zakresu wzornictwa przemysłowego, grafiki użytkowej oraz szeroko pojętej reklamy. W swej wspólnej pracy starają się łączyć walory użytkowe i estetyczne z odpowiedzialnym społecznie projektowaniem, uwzględniającym potrzeby odbiorców. Ich twórczość wzbogacana jest o wieloletnie doświadczenie zawodowe w różnych dziedzinach – wzornictwie przemysłowym, marketingu, zarządzaniu, naukach społecznych, komunikacji wizualnej i reklamie.

Wspólny projekt Michała i Agnieszki, Light me! Chair, został wyróżniony w konkursie DuPont™ Corian® – kreatywne wyzwania XXI wieku i prezentowany podczas zeszłorocznego Łódź Design Festival 2009. Konkurs wyłonił ciekawe projekty przedmiotów użytkowych, wykorzystujących właściwości projektowe, funkcjonalność i estetykę materiału DuPont™ Corian®.

Light me! Chair to niskie krzesło o wysokości 34 cm, w kształcie lampy nocnej, przeznaczone przede wszystkim do klubów oraz nowoczesnych, odważnych wnętrz mieszkalnych. Wykonane jest z trzech trwale ze sobą połączonych elementów materiału DuPont™ Corian®. W środku znajduje się zatopiony czujnik nacisku oraz panel diodowy, który zostaje włączony pod wpływem ciężaru siadającej na lampie osoby. Poza pełnieniem podstawowej funkcji staje się elementem oświetlenia wnętrza oraz wspaniałą dekoracją.

Gratulujemy sukcesów i czekamy na dalsze, wspólne projekty duetu Kwasieborski.


Light me! Chair  w ramach DuPont™ Corian® – kreatywne wyzwania XXI wieku.
Light me! Chair - pokaz w Łodzi.
Kwasieborski Design,
Kwasieborski Design,
K.myki - ławki parkowe wyróżnione przez Warszawę.
Miłe, niedzielne popołudnie na kolorowych siedziskach.
Kwasieborski Design,
Kwasieborski Design,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry