Wąsy górą!

Kategoria: Design, Dodano: 2010-01-15 17:14   Bookmark and Share

W tym roku obchodzimy 30 rocznice powstania Solidarności. Z czym dziś nam się ona kojarzy? Z pewnością postać kultowego Lecha Wałęsy jest jej najmocniejszym symbolem, rozpoznawalnym w kraju i zagranicą, kontrowersyjnym, a zarazem bardzo swojskim. Właśnie twarz lidera Solidarności znalazła się na rocznicowym plakacie, który zdobył główną nagrodę w konkursie Młode Orły, odbywającym się a ramach ogólnopolskiego konkursu reklamy Złote Orły.

Złote Orły to konkurs otwarty dla wszystkich podmiotów zaangażowanych w tworzenie reklamy w Polsce. Odbywa się od 1998 roku i stawia sobie za cel promocję wysokiego poziomu artystycznego w produkcji reklamowej, której najlepsze wytwory powinny być traktowane jako przejawy sztuki artystycznej. Materialnym odniesieniem tego dążenia jest pierwsza w Polsce kolekcja sztuki reklamowej, która znajduje się pod opieką Muzeum Plakatu w Wilanowie.

Tegorocznym tematem konkursu było opracowanie plakatu z okazji 30 rocznicy powstania Solidarności. Jednogłośnie wygrała praca autorstwa Aleksandry Zalewskiej, zatytułowana ”Rocznica Solidarności”. Plakat graficznie nawiązuje do tradycyjnej Polskiej Szkoły Plakatu i zawiera w sobie podwójne znaczenie. Na pierwszy rzut oka widzimy twarz Wałęsy, jednak z kolejnym spojrzeniem wyłania nam się napis „30 lat”.

Serdecznie gratulujemy!


1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry