Przetwory wybory

Kategoria: Design, Dodano: 2010-01-13 10:35   Bookmark and Share

Ostatnio coraz częściej na Palapie piszemy o designie zaangażowanym w ekologię. To oznacza, iż temat ten staję się obiektem zainteresowania coraz szerszej publiczności, co nie ukrywamy cieszy nas bardzo. Czas zatem na kilka słów o nagrodach tegorocznych PRZETWORÓW, o których już z resztą pisaliśmy na Palapie, zobacz palapa.pl/artykuly,134,6,sezon-na-przetwory.html

Przetwory to cykliczna impreza związana z designem opartym o recikling oraz ekologie. Jest to okazja dla młodych artystów oraz profesjonalistów na zaprezentowania swoich prac szerszej publiczności. W ramach Przetworów organizowany jest konkurs, w którym nagradza się najlepsze prace w dwóch kategoriach – przetworzonych samodzielnie podczas imprezy oraz przetworzonych samodzielnie wcześniej.

Pomimo tego, iż cała akcja odbyła się w grudniu 2009r, obecnie w galerii
Bęc Zmiana przy ul. Marszałkowskiej 65 w Warszawie, można podziwiać nagrodzone przez jury prace.

W tym roku nagroda główna powędrowała do grupy POLYGON, za projekty: UFO2 - stołek wykonany z różnego rodzaju faktur i recyklingowych materiałów; zatyczkę do wina wykonaną ze starych, zniszczonych śrubokrętów oraz wykonany na miejscu stojak na wino zrobiony z falistej tektury.

Drugą nagrodę przypadła Martynie Czerwińskiej "Myslikrólik" za uroczy płaszczyk przeciwdeszczowy wykonany z białych obrusów imitujących koronki.

Na wystawie oprócz nagrodzonych prac zaprezentowane zostaną także projekty wyróżnione przez jury.

Wystawa potrwa do 31.01.2009


eko, Polygon, Przetwory,
eko, Polygon, Przetwory,
eko, Polygon, Przetwory,
eko, Polygon, Przetwory,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry