Piękna Natura Marka Cecuły

Kategoria: Design, Dodano: 2009-12-17 13:03   Bookmark and Share

Pisaliśmy już o najnowszych pracach światowej sławy dizajnera Marka Cecuły w ramach Festiwalu Łódź Design oraz tworzącego się właśnie Design Centrum Kielce.

Teraz, pragniemy was zaprosić na genialną wystawę, a jednocześnie prezentację połączoną z możliwością zakupu projektów Marka Cecuły w Ananke, nowym warszawski sklepie, koncentrującym się na promocji produktów dizajnerskicj o funkcjach użytkowych, przydatnych w każdym domu.

W ANANKE, obok wystawy najnowszych prac z serii "Natura+" można także zobaczyć i kupić m.in. lampy Wiecha Agnieszki Lasoty w świątecznej kolorystyce, kolekcje Bogdana Kosaka, stoły Katarzyny Kraszewskiej, doskonałą porcelanę manufaktury Kahla, lampy Cecilie Manz, a także projekty studia Qubus Design.

Najnowsza kolekcja porcelany Marka Ceculy zainspirowana naturą, organicznymi kształtami w najprostszej formie zachęca do refleksji nad otaczającym nas światem, zachwyca naturalnymi kształtami, które przetworzone w wyobraźni artysty stają się praktycznymi przedmiotami domowego użytku. Kolekcja jest też swoistym manifestem artysty, wezwaniem do stosowania we współczesnym wzornictwie świadomości, uczuć i idei. Inspiracją i wzorem dla projektanta była natura, przyroda nieożywiona i ożywiona; kamień, ziemia, źdźbło trawy, drzewo – najdoskonalsze dzieła sztuki.

„Natura+, która powstała przy współpracy Edyty Cieloch, jest to zbiorem ceramicznych form przemysłowych, przedmiotów użytecznych w każdym domu, które obok funkcji czysto użytkowych, swoją obecnością podkreślają wartość natury.

Marek Cecuła to jeden z najciekawszych i najbardziej znanych polskich artystów – ceramików. Projektant form przemysłowych i przedmiotów codziennego użytku, kurator wielu wystaw, wychowawca i nauczyciel młodych artystów. Projektant, który w swojej twórczości inspiruje się życiem, we wszystkich jego przejawach. Co fascynuje go w ceramice? Przede wszystkim tkwiące w tworzywie możliwości, nie tylko czysto fizyczne, ale też zależne od ludzkiej inwencji. Z tej złożonej materii powstać może i zwykły talerz i niepowtarzalne dzieło sztuki. Artystę od wielu lat najbardziej pasjonuje balansowanie na granicy kreacji artystycznej i designerskiej o industrialnym charakterze. Nowojorska pracownia Marka Cecuły stała się w połowie lat dziewięćdziesiątych siedzibą studia Modus Design, którego artysta był założycielem i głównym projektantem. Modus Design łączy sztukę z życiem poprzez nowe spojrzenie na przedmioty codziennego użytku, zaskakuje oryginalnym pomysłem, przełamuje utarte schematy funkcji przedmiotu i doskonałą harmonię kształtów. Przedmioty Modus Design mają doskonałe parametry użytkowe, a jednocześnie stanowią nietypową dekorację wnętrza. Niektóre z nich są stale obecne na wystawach wzornictwa przemysłowego w Europie i w Stanach Zjednoczonych.
Modus Design, Marek Cecuła,
Modus Design, Marek Cecuła,
Modus Design, Marek Cecuła,
Modus Design, Marek Cecuła,
Modus Design, Marek Cecuła,
Modus Design, Marek Cecuła,
Modus Design, Marek Cecuła,
Modus Design, Marek Cecuła,
Modus Design, Marek Cecuła,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry