Najpiękniejsze wnętrza w Barcelonie.

Kategoria: Wnętrza, Dodano: 2009-12-04 19:36   Bookmark and Share

W poszukiwaniu najpiękniejszych przestrzeni i projektów podróżujemy po całym świecie. Prezentowaliśmy już najnowsze produkty z festiwalu 100% Design Tokyo, a teraz przenosimy się do Barcelony, która przez miesiąc stała się europejskim centrum aranżacji wnętrz.

Casa Decor to oryginalna inicjatywa katalońska, opowiadająca corocznie historię jednego, wyjątkowego budynku. Spośród perełek modernistycznej architektury Barcelony, organizatorzy imprezy wybierają jedną, niezamieszkałą kamienicę, aby następnie we współpracy z najlepszymi projektantami z Hiszpanii, stworzyć kilkadziesiąt przepięknych, niepowtarzalnych wnętrz. Każdy z pokoi przemienia się w przestrzeń artystyczną jednego architekta, który wykorzystując najnowocześniejsze produkty, tworzy swoją własną koncepcję historycznego budynku.

Organizatorzy Casa Decor stworzyli wyjątkowy format, prezentujący jednocześnie najlepsze studia architektoniczne jak i nowości rynkowe w niestandardowej formie, przeczącej tradycyjnym targom. Każde z pomieszczeń, wykańczane w najdrobniejszych szczegółach, od armatury łazienkowej po śliczne łyżeczki do kawy, leżące w szufladach nowoczesnej kuchni, jest prawdziwym dziełem sztuki architektonicznej, pokazującym najnowsze trendy ze świata designu. Każde z pomieszczeń, jak też ich twórcy, charakteryzuje się innym stylem życia, odmiennym spojrzeniem na nowoczesność oraz funkcjonalność. Bogactwo sklepień sufitu, zdobione drzwi i podłogi, oryginalna przestrzeń, wszystko to, uzupełniane jest nowoczesną wizją projektanta.

Casa Decor to również centrum konferencyjne, gdzie przez cały miesiąc trwają wykłady, warsztaty i szkolenia prowadzone przez profesjonalistów dla wszystkich zainteresowanych. To również, a może i przede wszystkim galeria designu, gdzie szkoły i instytucje specjalizujące się we wzornictwie przemysłowym mogą zaprezentować swoje najnowsze osiągnięcia.

Dlaczego Katalonia? Casa Decor nawiązuje do najlepszych kanonów piękna, a właśnie Barcelona uznawana jest za jedno z najbardziej kolorowych i ciekawych architektonicznie miast w Europie. Idee zharmonizowania nowoczesności z przyrodą nabierają tutaj realnych kształtów w postaci modernistycznych budynków i parków projektowanych przez najlepszych światowych architektów. To właśnie to miasto, zarówno dzięki pionierom, jak i najlepszym współczesnym projektantom przestrzeni publicznej zaliczane jest do grupy najlepiej zaprojektowanych.

W tym roku obchodzona jest 150 rocznica wprowadzenia planu przestrzennego dzielnicy L`Eixample, prawdziwej modernistycznej, wizytówki miasta, stworzonej przez Ildelfonsa Cerda. Kamienica wybrana na obiekt Casa Decor 2009, jest dokładnym odbiciem tej bogatej artystycznie epoki i cudownym przykładem najlepszej architektury katalońskiej.

Pochodząca z 1906 roku Casa Llorens znajduje się w samym centrum Barcelony, tuż niedaleko legendarnych Ramblas. Ten prawdziwy cud swej epoki na ponad 3000 metrach kwadratowych prezentuje 44 projekty, zrealizowane przez ponad 80 architektów, dekoratorów wnętrz przy współpracy setek firm, oferujących swe najnowocześniejsze produkty. Salony, kawalerki, kuchnie, tarasy, łazienki, sypialnie, wszystkie te przestrzenie dostępne codziennie dla swej publiczności, inspirują, uczą, zadziwiają.

Casa Decor to spotkanie historii budynku, ducha katalońskiej awangardy z początków XX wieku z najnowocześniejszymi rozwiązaniami aranżacji wnętrz oraz artystyczną wizją utalentowanych projektantów.


Guillermo García-Hoz. www.espaciopapel.com
Rafael del Castillo. www.rafaeldelcastillo.com
Alfons Tost. www.accionsbcn.com
Karlos Bayon
DESCUBRA. Maribel Caballero i Ismael Barajas. www.circulocuadrado.net
Toni Molins y Bernat Marcillas dla GRAMONA. www.molinsinterios.com
Barcelona, Casa Decor,
Barcelona, Casa Decor,
Barcelona, Casa Decor,
Agnes Blanch, Elina Vilá y Mercè Colomer. www.minim.es
Barcelona, Casa Decor,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry