Lampa według StrawberryKingdom

Kategoria: Design, Dodano: 2009-11-26 21:01   Bookmark and Share

„Good King Henry” to nie poczciwy fotel z kwiatowym obiciem w stylu wiktoriańskiej Anglii. To wyjątkowo nowoczesna lampa i bardzo ciekawy pomysł. Powstała w wyniku niestandardowego połączenia drewna dębowego oraz stalowych rurek. Całość ciekawej i wręcz matematycznej konstrukcji wieńczy abażur z tkaniny.

Autorom przyświecała idea perfekcyjnego wykonania nawet najdrobniejszych szczegółów. Prostota elementów konstrukcyjnych podkreśla funkcjonalność, zaś połączenie jaskrawych kolorów z jasnym odcieniem drewna nadało przedmiotowi delikatności.

Abażur umieszczono na ruchomym ramieniu, co pozwala regulować kąt nachylenia lampy oraz lepiej dostosować ją do potrzeb użytkownika i charakteru wnętrza. Nieregularny układ listewek nadaje lampie trzy różne oblicza - kształt przedmiotu zmienia się wraz z perspektywą obserwatora.

Za misternym projektem o sympatycznie złudnej nazwie stoi grupa projektowa StrawberryKingdom, założona w 2009 roku przez Dorotę Kulawik i Jana Modzelewskiego. W trakcie studiów na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie połączyło ich wspólne zamiłowanie do prostej i funkcjonalnej formy. Oboje pracują obecnie w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, projektując wystawy i eksponaty interaktywne.

StrawberryKingdom na swoim koncie mają swoje pierwsze sukcesy. W ramach grupy Symbioza zaprojektowali "lampę z pręta", pokazywaną min. na DMY w Berlinie w 2008 roku, na Festiwalu w Łodzi w 2008 roku oraz ostatnio na wystawie „Warszawa w Budowie” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Obecnie grupa pracuje nad całą serią "Good King" - mebli z drewna, które stylistyką będą nawiązywać do lampy. Czekamy zatem na więcej!Good King Henry, StrawberryKingdom,
Good King Henry, StrawberryKingdom,
Good King Henry, StrawberryKingdom,
Good King Henry, StrawberryKingdom,
Good King Henry, StrawberryKingdom,
Good King Henry, StrawberryKingdom,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry