Wrocławska moderna

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2017-02-15 09:15   Bookmark and Share

Na wspólne oglądanie wrocławskiej moderny zaprasza Stowarzyszenie PAKT i jego partnerzy, czyli cztery wrocławskie kawiarnie, których przestrzenie, od końca lutego aż do ostatnich dni maja, wypełnią się ilustracjami Anny Sztromwasser. Pierwszy wernisaż już 20 lutego o godzinie 18:00.

- Naszym głównym zamierzeniem jest zachęcenie wrocławian do poznania różnorodności tutejszej moderny, a tym samym wzbudzenie zainteresowania przestrzenią miasta, w którym żyją – mówią organizatorzy wystawy. W tym celu, pod koniec zeszłego roku Stowarzyszenie stworzyło internetową mapę, umożliwiającą samodzielną podróż szlakiem architektury modernistycznej (www.mapa.ktowidzialmodernizm.pl). Teraz włącza w projekt lokalne kawiarnie. - Będą swego rodzaju przystankami na szlaku. Miejscem, gdzie można wypić m.in. kawę architekta, przyjrzeć się co ciekawszym obiektom i ruszyć w dalszą drogę.

Co ważne, w kawiarniach będzie można kupić wszystkie prezentowane grafiki. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na rozwój projektu, ponieważ Stowarzyszenie planuje wydać mapę w wersji papierowej.TERMINY:
Gniazdo | 20.02 - 9.03.2017, wernisaż godz. 18:00
W kontakcie | 17.03 - 2.04.2017, wernisaż godz. 18:00
Bułka z masłem Wrocław | 7 - 23.04.2017, wernisaż godz. 18:00
ETNO CAFÉ Wrocław Ovo | 28.04 - 25.05.2017, wernisaż godz. 18:00


ORGANIZATORZY:
Stowarzyszenie PAKT przy merytorycznym wsparciu Instytut Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego (Kulturoznawstwo wrocławskie)

PAKT zrzesza twórców kultury, a jego nadrzędną ideą jest promocja miast jako przestrzeni interakcji z kulturą i sztuką oraz aktywne działanie na rzecz edukacji kulturalnej. Wdrażamy projekty z zakresu designu, architektury i sztuki, przygotowujemy publikacje i organizujemy wystawy.

PARTNER MERYTORYCZNY:
Instytut Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego

PARTNERZY:
Gniazdo, w kontakcie, Bułka z masłem Wrocław, ETNO CAFÉ Wrocław Ovo


1
1
1
1
1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry