Festiwal Designu i Kreatywności dla dzieci

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2016-09-28 08:34   Bookmark and Share

Concordia Design już po raz szósty zaprasza na Festiwal Designu i Kreatywności dla dzieci Ene Due De (02.10 – 09.10). Tym razem wydarzenie koncentruje się na Poznaniu, który dzieci będą poznawać i doświadczać. Wszystko dzięki współpracy z NIEMAPĄ – unikalnym projektem obecnym w 5 miastach całej Polski.

NIEMAPA to seria ilustrowanych przewodników, które pokazują nie tylko najciekawsze miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom oraz architekturę ale także, po części, przybliżają miejską gwarę. Wszystko w pięknej graficznej oprawie zaprojektowanej przez studio Ładne Halo. Do tej pory projekt obecny jest w Łodzi, Rzeszowie, Wrocławiu i Lublinie. Autorkami konceptu NIEMAPY są Małgorzata Żmijska oraz Joanna Studzińska, które są także kuratorkami wystawy będącej centralnym punktem i „sercem” festiwalu.

Stałym punktem programu każdego z festiwali są warsztaty projektowe. Do tej pory dzieci projektowały i tworzyły na nich m.in. meble, roboty, autorskie menu czy biżuterię. Za każdym razem okazywało się, że świetni z nich designerzy, a ich twórcza wyobraźnia nie zna granic. Także szósta edycja Festiwalu Ene Due De pełna będzie inspirujących warsztatów dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych.


1
1
1
1
1
1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry