TIFF Festival

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2016-09-08 09:54   Bookmark and Share

Wszyscy miłośnicy fotografii do 11 września mogą odwiedzić jeszcze wrocławski TIFF Festival, na którym prezentowane są różnorodne projekty artystyczne dedykowane szeroko pojętej tematyce podróży i podróżowania. O tegorocznej edycji mówi mówi Maciej Bujko, dyrektor artystyczny festiwalu:

Bycie w podróży, mobilność. Emigracje, imigracje, wyprawy wyobrażone, rzeki i drogi… . Wszystkie miejsca, do których jeździmy, o których marzymy czy też które jesteśmy zmuszeni opuścić. Ale również te, do których uciekamy i te, w których się chowamy. Te zagadnienia staną się tematem 6. edycji TIFF Festival, któremu tym razem towarzyszyć będzie hasło „Rivers and Roads”. Zawierające się w Programie Głównym wystawy podzielone zostały na trzy wątki tematyczne, które skupiają się na obserwacjach nowych rzeczywistości fotografów (Imigracje/Emigracje), dedykowane są podróży do nieistniejących rzeczywistości przez samo medium fotografii (Wyprawy Wyobrażone) oraz zostały stworzone w drodze podczas podróży zainspirowanych przez sam TIFF Festival (W drodze)

Ale TIFF Festival to nie tylko wystawy, to również 9 spotkań z artystami, 5 oprowadzań autorskich i kuratorskich, 2 panele dyskusyjne oraz wyjątkowo rozbudowana w tym roku scena muzyczna. Na wszystkich miłośników fotografii w Centrum Festiwalowym czeka Otwarta Czytelnia, gdzie można poczytać nabyć oraz książki o tematyce fotograficznej, w InfoPunkcie Barbara można oglądać ponad 300 zinów, których prezentację przygotowała londyńska Doomed Gallery.

Na publiczność festiwalu wciąż czeka 18 wystaw w 15 wrocławskich miejscach, a także spacery kuratorskie, spotkania autorskie oraz imprezy w ramach TIFF HUB.

European Eyes on Japan - Jon Cazenave i Łukasz Rusznica - Galeria Studio BWA Wrocław, fot. J. Wypych
European Eyes on Japan - Jon Cazenave i Łukasz Rusznica - Galeria Studio BWA Wrocław, fot. J. Wypych

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry