24.Issey Miyake

Kategoria: Wnętrza, Dodano: 2009-11-22 15:21   Bookmark and Share

Projektanci z Nendo zostali poproszeni o stworzenie najnowszego sklepu „24.Issey Miyake” w Tokio. Znani ze swych minimalistycznych, ale i genialnych w swej konstrukcji i koncepcji projektów, nadali nowemu miejscu podwójnego znaczenia. Obserwujemy zarówno wyjątkową linię ubrań Issey Miyake, jak i stworzoną specjalnie na tę okazję, nieprzeciętną serię mebli ekspozycyjnych.

Zadanie było dość utrudnione, gdyż kolekcja nie dość, że wymieniana co dwa miesiące, to dodatkowo została dobrana dokładnie w 20 różnych kolorach, które bardzo szybko przyciągają wzrok obserwatora. Meble i ogólna idea ekspozycji musiała być zatem dokładnie przemyślana, tak, aby nie zasłonić głównego bohatera, dzieł ze studia Issey Miyake.

Nendo nawiązało zatem do tradycji japońskich „wygodnych sklepów”, charakteryzujących się stałą zmianą, dynamiką, płynnością. Zarówno logo jak i nazwa „24” powstały dla uwypuklenia tej zależności. „Harmonijny chaos” obowiązujący w tego typu sklepach skłonił projektantów do rezygnacji z zaplecza i zaprezentowania dosłownie całości oferowanego towaru. Najlepszą do prezentacji żywych kolorów i jednocześnie neutralną w stosunku do częstych zmian mody, okazała się biel.

„24.Issey Miyake” jest swego rodzaju wystawą, gdzie biel staje się cudownym tłem, stalowe elementy dodają blasku, a kolorowa kolekcja ubrań nadaje głębię. Meble stają się wręcz przeźroczyste, tak, aby ubrania stanowiły główny punkt skupienia naszych oczu. Jeśli zmieni się kolekcja, również cały sklep nabierze innego wymiaru, charakteru, kolorytu.Nendo,
Nendo,
Nendo,
Nendo,
Nendo,
Nendo,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry