Studenci School of Form projektują dla Allegro

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2016-02-24 09:43   Bookmark and Share

Allegro szukało pomysłów na to, jak zaprojektować opakowania, aby nie lądowały od razu na śmietniku. A studenci z School of Form szukali sposobów na to, by wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie w praktyce. Stąd narodził się pomysł na wspólny program komercyjno-dydaktyczny.

Założeniem programu było tchnięcie drugiego życia w opakowania, które są wykorzystywane do wysyłki towarów zakupionych przez Internet. Projekt rozpoczął się w listopadzie, a finałowa prezentacja studenckich prac poprzedzona była serią wykładów za zakresu antropologii, grafiki, formy, doświadczenia oraz prezentacji z dostępnych na rynku rodzajów tektury falistej.

Allegro dało wolną rękę uczestnikom projektu. Efekty okazały się zaskakujące. - Chcieliśmy zobaczyć, co młodzi ludzie chcieliby zrobić z kartonem. To, co wyszło, bardzo nam się podoba – podkreśla Konrad Synoradzki, UX Designer w Allegro. Gotowe rozwiązania można było obejrzeć podczas gali Boxu, która odbyła się w ostatnią środę w Pixelu - poznańskiej siedzibie Allegro.

Co dalej? Jak twierdzi Tomasz Nowak, dyrektor operacyjny Allegro, na podstawie tych projektów, które powstały, Allegro wybierze te, które są możliwe do wdrożenia. – Za wyborem projektów do wdrożenia na pewno będzie stała ekonomia, ale też fakt, że dzięki współpracy ze School od Form będziemy mogli pokazać klientom coś, co będzie nas wyróżniało – tłumaczy Nowak.

A co zyskali studenci, którzy wzięli udział w programie? Na pewno ogromną korzyścią była bliska współpraca z biznesem.

1
1
1
1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry