Minimalistycznie od Joanny Kubieniec

Kategoria: Wnętrza, Dodano: 2016-01-28 18:22   Bookmark and Share

Praca Joanny Kubieniec to przede wszystkim świetne wnętrza katowickiego Geszeftu, które powstały we współpracy z Darią Barnaś. Miejsce przyjazne dobrej grafice, modzie i architekturze zostało idealnie wkomponowane w industrialny klimat wnętrz i okolicy. Teraz, śląska projektantka pokazuje swoją najnowszą realizację.

Odnowione mieszkanie znajduje się w Katowicach, w czteropiętrowym budynku mieszkalnym z przełomu lat 50. i 60. Główną ideą projektu było stworzenie otwartej przestrzeni, pełnej naturalnego światła. W tym celu zostały wyburzone ściany działowe w centralnej części mieszkania. Powstała otwarta przestrzeń kuchni z salonem, oraz udało się doprowadzić większą ilość światła dziennego w głąb mieszkania. Dodatkowo trzy oddzielne pokoje, które są otwarte na przestrzeń salonu, utworzyły osobne strefy do: pracy, ćwiczeń i snu.

Całość wypełniły białe ściany i jasno szara podłoga, które stały się tłem dla mebli ze sklejki i dużej ilości zieleni. Meble i elementy wykonane ze sklejki łączą wszystkie przestrzenie mieszkania w jedną spójną całość. Wnętrze uzupełniają dodatki z lat 60 i 70.

1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry