Katarzyna Bogucka – wystawa handlowa

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2015-12-03 15:48   Bookmark and Share

Łódzki sklep „Bardzo rozsądnie” zaprasza na otwarcie wystawy prac Katarzyny Boguckiej. Od 4 grudnia zaprezentowane zostaną zarówno grafiki, książki, jak i produkty z dziedziny grafiki użytkowej - kubki, pościele, magnesy, poduszki. Wszystkie prace dostępne będą w sprzedaży. Gratką dla kolekcjonerów będzie możliwość zdobycia jednego z 50 plakatów autorstwa Katarzyny Boguckiej, które autorka z chęcią podpisze.

Katarzyna Bogucka debiutowała u boku łódzkiego duetu projektowego Pan Tu Nie Stał, który zaprosił malarkę do stworzenia książeczek z kultowymi wierszykami, które okazały się sukcesem.

Katarzyna Bogucka jest wszechstronną ilustratorką. Jej prace można zobaczyć zarówno na łamach prasy, książek dla dzieci, w animacji, jak i szeroko pojętym designie. Różnorodność wyzwań sprawia, że kolejne prace zaskakują oryginalnością, a jednocześnie są spójne z bardzo charakterystycznym stylem autorki. Jej znaki rozpoznawcze to geometryczne, nowoczesne sylwetki i kształty oraz niebanalna kolorystyka. Między współpracą z instytucjami kultury a klientami komercyjnymi znajduje czas na własne projekty, które można zobaczyć m.in. na nioska.com.

Ekspozycja grafik i ilustracji Katarzyny Boguckiej jest już drugą, po przeglądzie twórczości Dawida Ryskiego, z serii „Wystaw handlowych” organizowanych przez sklep „Bardzo rozsądnie”. Wystawa potrwa do 3 stycznia 2016 roku.


1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry