Co design może zrobić dla twojego biznesu

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2015-10-02 09:19   Bookmark and Share

W jaki sposób design tworzy nową jakość i dlaczego powinni się nim zainteresować przedsiębiorcy? Innowacyjną Strefę Designu zaprezentuje firma Willson & Brown podczas VI Forum Rozwoju Mazowsza, które odbędzie się 7-8 października w Warszawie.

Podczas Forum Rozwoju Mazowsza przedsiębiorcy będą mogli się przekonać, że tworzenie nowatorskich rozwiązań, łączących i stawiających na równi potrzeby użytkowników, wymagania biznesowe oraz możliwości technologiczne, przynosi wymierne korzyści. Podnosi bowiem konkurencyjność firmy.

- Design jest wśród przedsiębiorców często postrzegany jedynie jako narzędzie stylizacji istniejących produktów. W moim odczuciu to błąd. Design to nie tylko tworzenie „ładnych” przedmiotów, ale proces inteligentnego nazywania, a następnie rozwiązywania problemów. To narzędzie do budowania nowej oferty produktowej i usługowej, narzędzie do podnoszenia efektywności i konkurencyjności firm. – mówi Wojciech Gackowski, członek zarządu Willson & Brown.

W ramach Strefy Designu firma Willson & Brown przedstawi kilka polskich firm i organizacji wdrażających świadome, strategiczne zarządzanie designem. Wśród nich znajdą się: Florabo, Zieta Prozessdesign, Shima, ELZAB, Narodowy Instytut Audiowizualny NInA, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (UKSW), Managers Group MA oraz Vzór.

Forum Rozwoju Mazowsza to wydarzenie mające na celu popularyzację innowacyjności i przedsiębiorczości w województwie mazowieckim. Skierowane jest ono do przedsiębiorców, samorządów, pracowników naukowych, firm korzystających ze wsparcia unijnego, którym zależy na budowaniu przewagi konkurencyjnej oraz osób chcących rozwijać kompetencje w zakresie nowych technologii, a także szukających przedsiębiorczych rozwiązań i inspiracji. Jednym z obszarów prezentowanych w ramach Forum będzie Strefa Design – Wzornictwo.

W dostępie do usług związanych z designem i uświadamianiu, jakie znacznie ma on dla organizacji, ważną rolę odgrywają centra designu. Ich zadaniem jest edukacja i wspieranie świadomego stosowania designu przez firmy oraz instytucje, jak również zapewnianie dostępu do specjalistów i usług niezbędnych do efektywnej realizacji poszczególnych etapów procesu projektowego. Jak to wygląda w praktyce? O tym wszystkim podczas Forum Rozwoju Mazowsza.

Zieta Prozessdesign
Florabo
1
Vzór
1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry