Sklep BARDZO ROZSĄDNIE. Kreatywnie w Łodzi

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2015-10-02 08:50   Bookmark and Share

Już w trakcie nadchodzącego festiwalu Łódź Design otwarty zostanie „Bardzo rozsądnie” - nowy sklep Justyny Burzyńskiej i Macieja Lebiedowicza, założycieli marki „Pan tu nie stał”. Nowa przestrzeń stworzona przez parę kreatywnych łodzian powstał z potrzeby uruchomienia miejsca, które będzie gromadziło sztukę użytkową w rozsądnej cenie.

Asortyment sklepu został skomponowany tak, aby zaprezentować przekrój tego, co dzieje się we współczesnym polskim designie i projektowaniu graficznym. Znajdą się tu ważne publikacje, wydawnictwa, grafiki i ilustracje, artykuły piśmiennicze, zabawki i akcesoria domowe. Różnego rodzaju przedmioty, które doskonale sprawdzą się na prezenty. Ważnym działem sklepu są dobrze zaprojektowane, przemyślane pamiątki z Łodzi. Na półkach „Bardzo rozsądnie” staną również książki wydawnictw: Dwie siostry, Wytwórnia, Bęc Zmiana, Karakter, Czarne, Czerwony konik, tytuły z Instytutu Adama Mickiewicza, Papierówki, Ładnego Halo, Zuzu toys i Tataraka.

Uzupełnieniem oferty najlepszej polskiej sztuki użytkowej będą zagraniczne marki. Od 2 października w Łodzi będzie można kupić albumy wydawnictwa Gestalten, notesy Moleskine, ceramikę Rob Brandt. Uwagę dzieci przyciągną zabawki OMM Design i Svět Merkur, poszukujący niebanalnych akcesoriów i gadżetów znajdą coś dla siebie wśród produktów sygnowanych przez House of Rym.

Oficjalne otwarcie sklepu już w piątek 2 października o godzinie 19.00. Każdy odwiedzający tego dnia sklep otrzyma w prezencie plakat Bardzo rozsądnie - autorstwa wrocławskiego grafika Jakuba Zasady.  

Podczas inauguracji działania sklepu będzie miało miejsce również otwarcie wystawy ilustratorów związanych z Łodzią pt. Łódź - to takie miasto w Polsce. Na wystawie zaprezentowane będą prace ilustratorów i grafików związanych z miastem – wywodzących się z Łodzi lub nadal tutaj tworzących: Polkadot, Jakub Stępień, Ładne Halo, Adrian Knopik, Halografika, Magda Lauk, Bartosz Kosowski, Michał Bogulski, Ola Niepsuj, Bartek Bojarczuk, Fajne chłopaki, Krzysztof Iwański, Anna Dusza, Maria Apoleika. Wystawa wpisana została w program Łódź Design Festival i potrwa do 18 października 2015. 


1
1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry