FAIR DESIGN konferencja

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2015-09-16 15:07   Bookmark and Share

Design wobec wyzwań współczesności to seria konferencji planowanych przez Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Pierwsze wydarzenie poświęcone Aktywności rozpocznie się już 24 września.

Rozwój cywilizacji rodzi problemy, na które społeczność międzynarodowa nie jest jeszcze przygotowana. Wielokulturowość, przyspieszenie technologiczne czy przejście do ery informatycznej niesie za sobą wiele pytań, na które nie znamy odpowiedzi. Konferencja FAIR DESIGN to okazja do dyskusji i bliższego spojrzenia na to, jak design radzi sobie z wyzwaniami, wobec których stoi dzisiejszy świat.

Pierwsza edycja konferencji, skupiona będzie wokół tematu AKTYWNOŚCI, która w stopniu znacznie większym, niż dawniej, kształtuje naszą świadomość. Tradycyjne metody poznawania świata, oparte o bierne przyswajanie wiedzy zdobytej i przetworzonej przez innych, są coraz częściej uzupełniane przez aktywne i interaktywne formy poznania. Wzornictwo powinno zatem na nowo zdefiniować narzędzia i metody oraz zadania, jakie przed nim stoją.

Wśród prelegentów na konferencji pojawi się wielu wybitnych ekspertów, m.in. profesor Maria Benktzon, odznaczona nagrodą „Wzornictwo dla XXI wieku” imienia Ronalda Mace’a; Alison J. Clarke, wykładowczyni historii i teorii wzornictwa, dyrektor Fundacji imienia Victora Papanka przy Uniwersytecie Sztuk Stosowanych w Wiedniu; Lars Dencik, profesor psychologii społecznej, zawodowo związany z duńskim Uniwersytetem Roskilde; Gianni Vattimo, filozof, należący do czołówki europejskich myślicieli przełomu XX i XXI wieku czy Susan Yelavich, adiunkt, dyrektor programu studiów magisterskich (wzornictwo i projektowanie) na wydziale historii i teorii sztuki w Parsons The New School for Design.

Termin: 24-25 września 2015

Miejsce: nowy budynek Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39
Organizator: Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydział Wzornictwa, Katedra Historii i Teorii Designu

PARTNERZY
Partner strategiczny: Culture.pl
Partnerzy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych
The Spirit of Poland
2+3D
Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej

PARTNERZY MEDIALNI:
Gazeta Wyborcza
Co jest grane
Futu

SPONSORZY:
ZAIKS
Ambasada Królestwa Niderlandów
mytaxi
Tołpa®

1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry