Ulubione kolory Polaków. Wyniki ankiety Dekoral

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2015-09-14 15:55   Bookmark and Share

Z badania przeprowadzonego przez psycholog Karen Pine wynika, że dla 96% kobiet, to co mają na sobie, ma wpływ na to, jak pewnie się czują. Dobór stylizacji i jej koloru zależy zarówno od charakteru, jak i od nastroju. A jakie połączenia kolorystyczne wybierają najchętniej Polacy i jak mogą one wpływać na nasze samopoczucie? W ramach akcji Kolorowa Polska, marka Dekoral zapytała o to, w jakich kolorach najchętniej chodzimy do pracy, a w jakich na imprezę.

Imprezowo – kolorowo

Szykowna i elegancka – tak można by określić 44% kobiet, które na imprezę najchętniej założyłyby czarno – biały strój- ażurowa czerń i koronkowa biel. To praktycznie zawsze wyglądające gustownie i pasujące do każdego typu urody połączenie. 32% kobiet, idąc na imprezę wybiera połączenie ognistej czerwieni z chłodnym szarym.

Mężczyźni w swoich wyborach dzielą się na dwie grupy. Tych, którzy wybierają klasyczną elegancję połączenia bieli z czarnym - 36%, oraz na tych bardziej niepokornych i odważnych, którzy wybierają czerwień złamaną szarością - 36%.

Biuro – klasyka i elegancja

W pracy, wizerunek ma ogromne znaczenie. Z badania przeprowadzonego przez OfficeTeam wynika, że aż 80% menadżerów zwraca uwagę na to, jak ubierają się podwładni, kiedy rozważa ich awans. Nie dziwi zatem to, że aż 62% mężczyzn, na co dzień wybiera połączenie bieli z czarnym spodnie, garnitur).

W przypadku kobiet najczęściej wybieranym połączeniem(45% badanych) jest amarant z morskim. Trochę mniej, bo 35% kobiet najchętniej wybrałoby do pracy czarną sukienkę z intensywnie żółtymi dodatkami.

Domowo – w beżach i z nutką relaksu

A jakie barwy odzieży wybieramy odpoczywając w domu? Zdecydowanie ciepłe beże i popiele – kolory, które kojarzą się nam z czymś puchatym i przytulnym. Wśród ankietowanych największą popularnością cieszyły się barwy, których już same nazwy przynoszą na myśl relaks i odprężenie. 37% osób wybrało połączenie puszysty flauszu z aksamitnym dotykiem, a 35% z błękitnym muślinem.Kolorowa Polska,
Kolorowa Polska,
Kolorowa Polska,
Kolorowa Polska,
Kolorowa Polska,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry