QA Magazyn

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2015-08-26 17:22   Bookmark and Share

Ukazał się pierwszy numer magazynu Marty Gessler. QA Magazyn to nowy projekt, który łączy obszary, w których restauratorka działa od 25 lat. Jest to zbiór autorskich zdjęć i tekstów eksplorujących tematykę jedzenia, roślin i designu.

Słowem-kluczem tego wydania jest REAL. Marta Gessler postanowiła pokazać prawdziwe jedzenie, kwiaty i design. Uciec od upiększania, stylizacji, stawiając na szczerość i autentyczność, której dziś brakuje nie tylko w magazynach, ale przede wszystkim w naszym życiu. Na co dzień nie mamy czasu na tworzenie wykoncypowanych dań według przepisów szefów kuchni, czasem jemy w biegu wyciągając z lodówki pierwszą rzecz z brzegu. Z kolei smaki, które pozostają z nami na lata to też często nie te z najdroższych restauracji, ale te serwowane przez nasze mamy i babcie. Tak samo z kwiatami – gdzieś pośród niesamowitych stylizacji czasem zatraca się najwspanialsze piękno natury i kwiatów. Dlatego w magazynie QA najważniejsza jest kulinarna i kwiatowa prawda. Stały się one także polem zabawy, potraktowane z przymrużeniem oka, w kontrze do wszystkich mediów z ich poważnym podejściem do wszystkiego.

Pismo zrywa z tradycyjną formą artykułu ilustrowanego zdjęciami lub grafikami. Zamiast tego publikacja została podzielona na część do oglądania i część do czytania. Do stworzenia tekstów twórczyni magazynu Marta Gessler zaprosiła zarówno zawodowych dziennikarzy, jak i pasjonatów patrzących na jedzenie i rośliny w podobny sposób, co ona sama. Magazyn zaprojektował Grzegorz Laszuk.

Magazyn będzie ukazywał się raz na kwartał, za każdym razem podejmując inny aspekt wizualnej, kulinarnej i roślinnej rzeczywistości. Magazyn można kupić w wyselekcjonowanych punktach, m.in. w restauracji Qchnia Artystyczna, kwiaciarni Warsztat Woni, salonie Nap na Mysiej 3, Makutrze przy ul. Oleandrów 5 oraz za pośrednictwem strony internetowej.


QA Magazyn,
QA Magazyn,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry