Studenci School of Form projektują

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2015-08-04 10:52   Bookmark and Share

Za nami pierwsza odsłona konkursu Generations, współorganizowanego przez serwis Pakamera.pl i School of Form. Zadaniem studentów było stworzenie produktu łączącego pokolenia, którego będą mogli używać rodzice, dziadkowie, młodsza siostra lub małe dziecko. Zaprojektowany produkt miał budować wspólne relacje, zachęcać do wspólnego spędzania czasu lub opowiedzieć drugiemu pokoleniu o swoim świecie. Ważna była również ponadczasowość produktu, to jak będzie się zachowywał, zmieniając swój wygląd i funkcje w przyszłości.

Nagrodzone projekty. PROJEKT PUF! - Olgierd Jaskulski, Jadwiga Pańczyniak, Valerie Riabko, KUBEK WARM - Irina Grishina, NOTES KOLEKSTORY - Viktoriia Nosach, AM! - Olga Zelenska, Viktoria Hornanova, CZASOWNIK – Kamila Iżykowicz, Irina Grishina, Tomasz Jakubowski, TRX.90.210- Błażej Teliński, Kinga Korbalewska, SZYDŁAKI – Agnieszka Gawrysiak, BUK POWSZEDNI- Magda Majnusz, KoLo - Anna Pawlewska.

Organizatorzy: School of Form, Pakamera.pl
Patroni medialni: Example.pl, Kukbuk, F5, BRIEF, Zwykłe Życie, urzadzamy.pl, Palapa, Domplusdom, HAmag

School of Form to międzynarodowa wyższa szkoła projektowania, która w październiku 2011 roku przyjęła pierwszych studentów. Szkoła jest częścią Uniwersytetu SWPS. Studia stacjonarne trwają 3,5 roku, a po ich ukończeniu absolwenci uzyskują tytuł licencjata Uniwersytetu SWPS na kierunku wzornictwo. Nad unikalnym programem nauczania, który łączy w sobie elementy edukacji projektowej i humanistycznej pracował zespól ekspertów pod przewodnictwem Lidewij Edelkoort, wieloletniej szefowej Design Academy Eindhoven, która jest dyrektorem strategicznym i mentorem School of Form. Tak przygotowany program studiów z zakresu wzornictwa otrzymał najwyższą punktację w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na kierunki zamawiane.


PROJEKT PUF! - Olgierd Jaskulski, Jadwiga Pańczyniak, Valerie Riabko. Mały, niewidoczny ale zawsze gdzieś́ pod ręką. Idealny gdy babcia obiera warzywa na zupę lub gdy wnuczek z dziadkiem naprawiają coś w kuchni. Podręczny i wygodny PUF dzięki swej lekkości jest łatwy do przeniesienia zarówno dla osoby starszej jak i najmłodszych członków rodziny.  PUF! to projekt DIY gotowy do użycia po 48 godzinach od napełnienia.
KUBEK WARM - Irina Grishina

Wpasowany w dłoń, rozgrzewający zmarznięte ręce porcelanowy kubek przenosi nas do domu, miejsca gdzie czujemy się zrelaksowani i bezpieczni. Złapane między palcami nasiona symbolizują rodzinę. Kubek ma przypomnieć jak ważne są relacje, ich ochrona i ciepło.
AM! - Olga Zelenska, Viktoria Hornanova. Zapakowany w bawełniany woreczek Projekt Am! z miękkim ołówkiem ułatwi spisanie i ochronę rodzinnych skarbów, zaś zestaw 10 pocztówek z autorską grafiką umożliwi podzielenie się sekretnymi przepisem z przyjaciółmi bądź dalszymi członkami rodziny.
CZASOWNIK – Kamila Iżykowicz, Irina Grishina, Tomasz Jakubowski. Czasownik to próba uprzedmiotowienia czasu. Półka magazynująca i porządkująca przestrzeń zabieganego człowieka. Stworzona do sypialni jako element styku czasu i snu doskonale odnajdzie swoje zastosowanie w szerszym kontekście domu lub biura. Konstrukcja meblo-zegara zbudowana jest na zasadach Złotego Podziału.
TRX.90.210- Błażej Teliński, Kinga Korbalewska. Do wykonania skórzanych akcesoriów użyto ponadczasowego materiału, czyli skóry.  Charakteryzuje ją duża wytrzymałość i plastyczność. Skóra z czasem się zmienia, ale od czasów prehistorii jest zawsze modna. W kolekcji znaleźć można nowoczesne paski nawiązujące do dawnych rzemyków, skórzany brelok oraz bransoletkę.
BUK POWSZEDNI- Magda Majnusz. Stół to element łączący ludzi wokół rytuałów. Jednym z nich może być wspólne przygotowywanie przypraw. Tak powstała bukowa deska z drewnianym moździerzem do scalenia soli i pieprzu - dwóch podstawowych elementów smaku. W tej mieszance możemy znaleźć alegorię emocji, które towarzyszą nam w życiu codziennym.
1
KoLo - Anna Pawlewska. KoLo to z pozoru jedynie kolejny elegancki i prosty drewniany element dekoracyjny doskonale wpisujący się w przestrzeń gabinetu bądź mieszkania. Statyczny przedmiot w otoczeniu dziecka szybko może zmienić się w dwa samochodziki, wypełniając czas zabawą. W złożonej figurce aut wypatrzeć można uśmiechniętą buzię, co skłania malca do odłożenia przedmiotu na miejsce.

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry