Festiwal Myślenia Projektowego

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2015-06-05 10:13   Bookmark and Share

Od 18 do 24 czerwca zapraszamy do Łodzi na Festiwal Myślenia Projektowego. Warsztaty, wystawy, debaty oraz wydarzenia towarzyszące, które znajdą się w programie festiwalu odkryją skuteczne sposoby rozwiązywania problemów, zainspirują do podejmowania wyzwań i wyjścia poza schematy w życiu codziennym.

Główne wydarzenia Festiwalowe odbywać się będą na terenie Widzewskiej Manufaktury „WiMy”, Centrum Promocji Mody - klastra branży tekstylno-odzieżowej przy Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi i Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Wydarzeniem inaugurującym będzie wystawa „Myśli zmieniające świat” organizowana na terenie „WiMy”. Na wystawie pokazana zostanie droga, którą przeszli projektanci, aby stworzyć „idealny” produkt lub usługę. Jednym z przykładów będzie kultowy regał Billy, który każdy bez problemu może złożyć w domu.
Otwarciu Festiwalu Myślenia Projektowego będzie towarzyszył wykład Wojciecha Ławniczaka, założyciela Service Design Polska.

Wprowadzeniem do tematu myślenia projektowego będzie konferencja branżowa pod hasłem „Wymiana myśli” zorganizowana w Centrum Promocji Mody przy Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Podczas Festiwalu dzieci i młodzież będą uczestniczyć w warsztatach myślenia projektowego, podczas których organizatorzy pokażą, jak kompleksowo podejść do problemu, jak się komunikować i współpracować w grupie, a zarazem szybko podejmować decyzje 
i zarządzać czasem.

W programie Festiwalu znajdą się również: „PechaKuchaNight Łódź”, gra miejska i warsztaty placemaking – „Napraw Sobie Miasto”, podczas których uczestnicy będą pracować nad konkretnymi lokalizacjami, aby zmienić wybraną część swojego miasta.

20 i 21 czerwca zapraszamy na „Dni Otwartych Pracowni” na terenie Widzewskiej Manufaktury „WiMa”. Spotkać tam będzie można m.in. Aleksandrę Kmiecik, projektantkę i absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi,  Łukasza Zbieranowskiego i Macieja Lebiedowicza z łódzkiego studia graficznego Fajne chłopaki oraz projektantów ze studia graficznego Punkt Widzenia.

Festiwal Myślenia Projektowego to także szereg tematycznych wystaw. Wśród nich między innymi: „Dizajn w przestrzeni publicznej. Do pracy rodacy!”, „Design w Terenie”, „Plaża 60+”, „Projektowanie… do usług!”
Festiwal Myślenia Projektowego,
Gdynia Design Days. Fot. M. Szajewski
Warsztaty
W programie festiwalu między innymi warsztaty dla dzieci.
Festiwal Myślenia Projektowego,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry